Sporta studija

Brāļu Kurucu mamma priecājas par dēliem basketbolistiem

Sporta studija

Sporta studija

Slēpotāja Eiduka: Tour de Ski sportistiem ir gaļasmašīna

Distanču slēpotāja Eiduka. Tuvojas 20 gadu robežai un TOP 100 pasaules rangā

Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka 19 gadu vecumā debitēja prestižajā "Tour de Ski" seriālā, izmēģinot spēkus sacensībās, kas prasa atdot visus spēkus daudzu dienu garumā. Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" Eiduka pastāstīja, ka "Tour de Ski" ir vairāk izveidots kā šovs skatītājiem, bet sportistiem - gaļasmašīna, kur tomēr ir interesanti un prestiži startēt.

Augstāk par "Tour de Ski" Patrīcija ierindo tikai olimpiskās spēles un pasaules čempionātu. Labākais panākums tūrē, kur viņa startēja pirmajos trijos posmos, Eidukai bija gada pēdējā dienā iegūtā 37.vieta 10 kilometru brīvā stila distancē. Patrīcija neslēpj, ka jūtas labi, startējot kopā ar pasaulē labākajām, lai arī favorītes vēl nav sasniedzamas. 

Esot plecu pie pleca ar pasaulē labākajām slēpotājām, var daudz ko iemācīties, pastāstīja Eiduka, Viņa gan piebilst, ka draudzeņu un ķiķinātāju pasaules augstākajā līmenī nav, jo katra koncentrējas savam startam un panākumiem. 

Pasaules rangā 132.vietu sasniegušajai Eidukai siltā ziema liedz vairāk laika pavadīt mājās, bet tuvāko vietu treniņiem viņa atrod Igaunijā. Slēpošanas tradīcijas ziemeļu kaimiņiem ir dzīvas, un arī siltajā ziemā netālu no Latvijas robežas izveidotā trase pulcē apmēram 500 slēpotāju dienā. 

Eiduka trenējas komandā pie titulētās Polijas treneres Justinas Kovaļčikas,

kura dod interesantus un vērtīgus padomus, arī tādus, ko saprast var tikai slēpojošie. Nopietnā konkurence komandā dzen latvieti uz priekšu, un sistēma Patrīcijai ļoti patīk. Viņa iepriekš nekad nebija iedomājusies, ka trenēties kopā ar meitenēm varētu būt tik aizraujoši. 

Arī Patrīcijas tēvs Ingus arvien seko līdzi visām niansēm meitas gaitās, vienīgi abi vairs neceļo tik daudz kopā. Līdzko sacensībās izdodas sasniegt labu rezultātu, Eidukai aizmirstas smagais vasaras darbs, kad pēc treniņa tikko izdodas tikt mājās. Patrīcija ir vilināta arī uz biatlonu, bet viņas sirds pieder distanču slēpošanai. Eiduka tic sava sporta veida attīstībai Latvijā un cer, ka pašas piemērs pamudinās cilvēkus kāpt uz slēpēm, ja vien laikapstākļi to ļaus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti