Debitante Eiduka finišē Latvijas distanču slēpotājām labākajā olimpiskajā pozīcijā

Karjerā pirmajās olimpiskajās spēlēs 18 gadus vecā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ceturtdien Phjončhanā finišēja 44.vietā 10 kilometru brīvā stila distancē, kas ir Latvijas sportistēm labākais olimpiskais sasniegums. Otra Latvijas pārstāve Inga Paškovska noslēdza astoto desmitu.

Pārliecinoši uzvarēja norvēģiete Ragnhilde Haga ar finišu pēc 25 minūtēm un 0,5 sekundēm. Sudraba laureāte zviedriete Šarlote Kalla, kuras uzvara skiatlonā sāka slēpošanas sacensības olimpiskajā Phjončhanā, čempionei zaudēja 20,3 sekundes, bet par bronzas ieguvējām kļuva somiete Krista Permekoski un pieredzējusī Norvēģijas veterāne Marita Bjergena, abas no Hagas atpaliekot 31,9 sekundes.

Eiduku no čempiones šķīra trīs minūtes un 13,1 sekunde. Paškovska finišēja 80.vietā 90 dalībnieču konkurencē sešarpus minūtes aiz uzvarētājas (+6:34,4).

Ineta Kravale 1994.gadā Lillehammerē finišēja 48.vietā 30 kilometru distancē ar kopēju startu, kur sacentās 54 dalībnieces.