Dainis Dukurs: Itāļi par olimpiskajām spēlēm cīnās ar nelielu blefu, kā iztrūkst zviedriem

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) speciālā komisija izvērtējusi Stokholmas-Ores kandidatūru un tās iespējas sarīkot 2026. gada ziemas olimpiskajās spēles. Komisija apmeklēja potenciālās sacensību norises vietas Stokholmā, Orē un Falunā, bija patīkami pārsteigti par tur redzamo, taču pēc tam uz Siguldu nedevās.

Līdz marta beigām Izglītības un zinātnes ministrija gatavo dokumentus izskatīšanai Nacionālajā sporta padomē, par nepieciešamo valsts garantiju sniegšanu. Līdz 12. aprīlim SOK ir jāsaņem olimpisko spēļu rīkošanas pretendentu finanšu garantijas. Jābūt arī pārliecībai, ka Latvija pieteikumā piedalās.

Siguldas trasē turpinās gatavošanas Olimpiskajā spēlēm
00:00 / 05:28
Lejuplādēt

Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē vēl rit pēdējie treniņi ledus trasē, lai pēc pāris dienām atslēgtu saldēšanas iekārtas un pavasaris iestātos arī tur. Olimpiskais čempions bobslejā Jāni Ķipuru, kas uzaicināts par padomdevēju jaunajai bobslejistu paaudzei, domā - renes sporta veidi daudz iegūtu, ja Siguldai uzticētu rīkos spēles.

Siguldas bobsleja un kamaniņu sporta trases direktors Dainis Dukurs uzskata, ka mums ir ar ko lepoties un to var aktīvāk izmantot arī priekšvēlēšanu kampaņā.

Dainis Dukurs ar Odriju

„Tajā brīdī, kad Kalgari nobalsoja, ka viņi noņem savu kandidatūru, man likās, ka mēs esam ar Stokholmu ļoti spēcīgi,” stāstīja Dukurs. Tomēr trases direktors vērtē, ka zviedru un itāļu izredzes sarīkot olimpiskās spēlēs ir ļoti līdzīgas. „Itāļi, manuprāt, pēc tās informācijas, kas ir manā rīcībā, strādā mazliet gudrāk. Varbūt mazliet pieblefojot un stāstot pasakas,” neslēpa Dukurs, piebilstot, ka šādas taktikas iztrūkst zviedriem.

Trases direktors ir pārliecināts, ka Sigulda labi veic savus mājasdarbus, jo jau pavisam drīz tiks izslēgtas saldēšanas iekārtas un tad kopā ar vācu speciālistiem varēs ķerties pie trases konfigurācijas.

„Tas nav tikai mans sapnis, tas ir visas bobsleja saimes sapnis,” stāstīja Ķipurs.

Ķipurs arī piebilda, ka trasē vēl nepieciešamas zināmas pārmaiņas, lai to sagatavotu olimpisko spēļu standartiem.

Savukārt četru olimpisko spēļu dalībnieks, sudraba un bronzas laureāts kamaniņu sportā Andris Šics uzskata, ka Siguldas trase jau tagad ir pasaulē labākā, bet protams, būtu vēl lielāks potenciāls attīstīties jaunajiem, ja Stokholma vinnētu spēļu rīkotāju tiesības.

„Skatoties no kamaniņu sporta viedokļa, trase mums jau ir vislabākā,” ar lepnumu teica Šics.

Viņš gan neslēpa, ka ir nepieciešamas zināmas pārmaiņas, lai trase būtu izcila arī bobsleja vajadzībām. Tāpat pieredzējušais kamaniņu braucējs aicināja jauniešu pievērsties šim sportam, uzsverot, ka sapnis par olimpiskajām spēlēm Latvijā ir pavisam reāls.

Ziemas spēles zviedri grib padarīt ekoloģiski pozitīvas, neatstājot ietekmi uz ekosistēmu. Tādēļ maksimāli plānots izmantot jau esošas būves. Latvijai zviedru pieteikumā atvēlēta nozīmīga loma, jo ledus renes sacensības notiktu Siguldā. Tas ļaus Zviedrijai izvairīties no nevajadzīgiem milzīgiem ieguldījumiem savas trases būvēšanā.

Eiropas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis atzina, ka jau decembrī Pasaules kausa laikā Siguldā bija Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretāre Haike Grosvanga, kas ir arī vērtēšanas komisijas locekle un notika vairākas svarīgas darba grupas sanāksmes.

„Tā daļa, kas attiecas uz Siguldu, tika paveikta šeit jau decembrī,” situāciju skaidroja Fogelis.

Sigulda lieliski iederas Stokholmas pieteikumā, un no Latvijas puses saņemtie atzinumi par Siguldas trasi rada skaidru priekšstatu par situāciju, tādēļ SOK komisijas vizīte klātienē nav bijusi nepieciešama.

Lai gan Zviedrijā sabiedrības atbalsts olimpisko spēļu rīkošanai pieaug, tomēr saglabājas bažas, ka tas varētu prasīt pārāk daudz nodokļu maksātāju naudas. Tiek lēsts, ka Stokholmas olimpiskās spēles izmaksās apmēram 1,3 miljardus eiro. Bet cik spēļu uzņemšana izmaksās Latvijai? Kā atzina Olimpiskajā komitejā, tad līdz 28. martam Izglītības un zinātnes ministrija gatavo dokumentus izskatīšanas Nacionālajā sporta padomē par nepieciešamo valsts garantiju sniegšanu. Paredzēts, ka valdība par to lems 2. aprīļa sēdē.

Stokholmas un Siguldas vai Milānas un Kortinas d'Ampeco kandidatūru rezultāti taps zināmi 24. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt