Daiļslidotāja Lāce ar personisko rekordu ieņem 37.vietu pasaules junioru čempionātā

Latvijas jaunā daiļslidotāja Anete Lāce piektdien Bulgārijā pasaules čempionātā junioriem uzrādīja 37.vietu īsajā programmā, izvēles programmai nekvalificējoties. Tiesneši 14 gadus vecajai Lācei piešķīra 40,03 punktus, kas Latvijas sportistei ir jauns personiskais rekords.

Viņas iepriekšējais rekords īsajā programmā bija 36,85 punkti, kas tika sasniegti pērn septembrī Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) junioru "Grand Prix" posmā Rīgā.

Īsajā programmā piedalījās 44 daiļslidotājas, labākajām 24 kvalificējoties izvēles programmai, kas notiks sestdien.

Līderpozīcijā pēc īsās programmas ir krieviete Aleksandra Trusova, kura tikusi pie 72,03 punktiem, otrā ar 71,63 punktiem ir viņas tautiete Aļona Kostornaja, bet trešo vietu ar 66,79 punktiem ieņem japāniete Mako Jamašita.

Pasaules čempionātā junioriem nepiedalās 15 gadus vecā krievu daiļslidotāja Aļina Zagitova, kura februārī izcīnīja Phjončhanas olimpisko spēļu zelta medaļu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 15 gadus vecais Latvijas daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs ceturtdien īsajā programmā ieņēma 37.vietu un arī izvēles programmai nekvalificējās.

Lāce un Pavlovs bija Latvijas vienīgie pārstāvji šajā pasaules junioru čempionātā.

Pērn pasaules čempionātā junioriem Diāna Ņikitina, kura iepriekšējā sezonā cīnījās ar savainojumiem, ieņēma 30.vietu, kamēr Gļebs Basins ierindojās 39.vietā. Šajā sezonā 17 gadus vecā Ņikitina sāka startēt pieaugušo konkurencē un februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, kur izcīnīja 26.vietu.