Daiļslidotāja Kučvaļska spožā debijā izcīna 7.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas jaunā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska sestdien Stokholmā izcīnīja 7.vietu karjerā pirmajā Eiropas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Pēc īsās programmas Kučvaļska ieņēma 17.vietu, toties lieliski izpildīts izvēles slidojums ļāva 16 gadus vecajai Latvijas čempionei pakāpties 10 pozīcijas augstāk.

Kučvaļskas izvēles programmu tiesneši "Globen" arēnā novērtēja ar 107,09 punktiem, bet summā Latvijas slidotāja sakrāja 156,37 punktus, kas ir viņas līdzšinējā karjerā pārliecinoši labākais rezultāts. Izvēles slidojumā Kučvaļska bija piektā labākā.

Nepiedaloties nevienai pērnā Eiropas čempionāta medaļniecei, visas trīs godalgas ieguva Krievijas daiļslidotājas. Uzvarēja Jeļizaveta Tuktamiševa (210,40 punkti), sudrabu nopelnīja Jeļena Radionova (209,54), bet par bronzas laureāti kļuva Anna Pogorila (191,81).

Īsajā programmā ceturtdien slidoja 38 dalībnieces, no kurām 24 labākās ieguva iespēju sacensības turpināt izvēles slidojumā. Dalību izvēles programmā atsauca somiete Kīra Korpi, kura pēc īsās programmas bija ceturtā.

Kučvaļska šonedēļ Austrijā startēja Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā, kur izcīnīja 5.vietu.

Jau vēstīts, ka deju pāru konkurencē Latvijas duets Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis trešdien Stokholmā ieguva 26.vietu īsajā dejā un startam izvēles dejā nekvalificējās.

Eiropas čempionāts Zviedrijas galvaspilsētā beigsies svētdien. Jakušina/Ņevskis un Kučvaļska bija vienīgie Latvijas pārstāvji kontinenta meistarsacīkstēs.