Daiļslidotāja Kučvaļska pakāpjas uz 16.vietu pasaules čempionātā

Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska sestdien Šanhajā, Ķīnā, pēc starta izvēles programmā būtiski uzlaboja pozīcijas un izcīnīja 16.vietu pasaules čempionātā (PČ), liecina organizatoru informācija. Nekad iepriekš Latvijas daiļslidotājas sieviešu konkurencē pasaules čempionātā nebija sasniegušas vietu otrajā desmitā.

Pirmo reizi startējot pasaules čempionātā, 16 gadus vecā Kučvaļska izvēles programmā nodrošināja 95,80 punktus, kas disciplīnā bija 16. rezultāts. Savukārt īsās un izvēles programmas summā Kučvaļska iekrāja 141,54 punktus. Pēc ceturtdien noslidotās īsās programmas Kučvaļska bija 23.vietā.

Pārliecinoši uzvarēja Eiropas čempione 18 gadus vecā krieviete Jeļizaveta Tuktamiševa, kura dominēja gan īsajā, gan izvēles programmā. Uzvarētāja summā nodrošināja 210,36 punktus. Uz sudraba pozīciju izvēles slidojumā pakāpās japāniete Satoko Mijahara ar 193,60 punktiem, bet uzvarētājas tautiete Jeļena Radionova ar 191,47 punktiem kļuva par bronzas medaļnieci.

Čempionātā startēja 35 slidotājas, no kurām 24 labākās cīņu turpināja izvēles programmā.

Jau vēstīts, ka Latvijas deju pāris Olga Jakušina/Andrejs Ņevskis trešdien ieguva 29. vietu īsajā dejā un debijā pasaules čempionātā palika pēdējie.

Kučvaļska janvāra beigās izcīnīja 7.vietu Eiropas čempionātā, gūstot kontinenta meistarsacīkstēs visu laiku labāko sasniegumu Latvijas daiļslidošanā sievietēm.