Sporta studija

Mairis Briedis : Oleksandrs Usiks

Sporta studija

Sporta studija

Saruna ar daiļslidošanas tiesnesi Agitu Ābeli

Daiļslidošanas tiesnese: Vasiļjeva izredzes Phjončhanā būs atkarīgas no sāncenšiem

Latvijas spēcīgākā daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva arsenālā nav stabilu četrkāršo lēcienu, tādēļ viņa izredzes uz augstu vietu Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs būs atkarīgākas arī no sāncenšu veikuma, Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja Agita Ābele, kura Dienvidkorejā tiesās olimpiskajās daiļslidošanas sacensībās. Ja konkurenti labi veiks četrkāršos lēcienus, Denisam būs problemātiski viņus apsteigt.

Vasiļjevam vēl jāpilnveido lēciena augstums un rotācija, lai gaisā pabeigtu četrus apgriezienus un kvalitatīvi piezemētos, pastāstīja Ābele. Latvijas sportistam būs vajadzīgi vēl apmēram 500-600 mēģinājumu, lai izdotos. Par Denisa spēcīgo pusi viņa nosauca ķermeņa plastiku un kompozicionālo izjūtu, bet tehniskā puse vēl ir pilnveidojama. Četrkāršie lēcieni jālec, ja ir pārliecība par sekmīgu iznākumu, jo kritiens nozīmē zemākas atzīmes arī tādēļ, ka pēc tā vairākas sekundes slidojumā seko tukšums bez kādiem elementiem, paskaidroja tiesnese.

Latvijas daiļslidošanu Phjončhanā pārstāvēs Vasiļjevs un Diāna Ņikitina. Ābele cer, ka abi parādīs sniegumu, kas ļaus ielikt viņiem labu vērtējumu. Uz nepamatotu labvēlību sportistiem cerēt gan nav pamata. Ja savas valsts tiesnesis bez pamata augsti novērtē sportistu, tas draud ar nelabvēlīgām sekām, jo pēc otrā brīdinājuma seko soģa atstādināšana līdz sezonas beigām. 

Tiesneša vērtējums ir vēstījums sportista attīstībai un izaugsmei, jo sniedz informāciju par to, ko iespējams uzlabot, paskaidroja Ābele. Vērtējums ir pēc stingriem, tikpat nepielūdzamiem kritērijiem kā hronometrs. Tiesneši vadās pēc tehnisko elementu apraksta ar stingriem parametriem, arī dažādu elementu vērtības punktu izteiksmē.

"Pēc personiskām sajūtām daiļslidošanu baudīt var mājās," teica Ābele.

Latvijas tiesnese uzskata par nepamatotu daiļslidošanas vainošanu subjektīvismā un aizmugurisku intrigu uzturēšanā. "Parādiet man vienu sporta veidu, kur starp treneriem vai sportistiem nebūtu situācijas, ko varētu nosaukt par intrigu," viņa teica. Augstākajā līmenī sportā visu izšķir sīkumi, ko var izraisīt arī dažādi blakusapstākļi, tādēļ vairāk atkarīgs no skatītājiem pašiem, vai viņi grib meklēt sevī pārņemto ļaunumu citos.

Ābele uzsvēra, ka pašmāju daiļslidotāju sasniegtais līmenis arī nosaka iespēju uz olimpiskajām spēlēm doties Latvijas tiesnesim. Katru sacensību veidu tiesā izvēlēti 13 tiesneši, no kuriem neilgi pirms starta izlozē deviņus soģus, kam jāizvērtē sportistu veikums uz ledus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt