Bjergenai 18. zelta medaļa pasaules čempionātos; Latvijas slēpotāja Muižniece 47. vietā

Norvēģiete Marita Bjergena sestdien Somijā izcīnīja karjerā 18. zelta medaļu pasaules čempionātos, bet Latvijas distanču slēpotāja Anda Muižniece ierindojās 47.vietā 30 kilometru brīvā stila distancē, liecina rīkotāju informācija.

Visu laiku uzvarām bagātākā sportiste pasaules čempionātos Bjergena finišēja pēc stundas, astoņām minūtēm un 36,8 sekundēm. Viņas tautietes Heidi Venga un Astrida Jakobsena atpalika 1,9 sekundes, pēc fotofiniša sadalot attiecīgi sudrabu un bronzu.

Pēdējos kilometros par medaļām cīnījās tikai norvēģietes, un ceturtā mērķa līniju šķērsoja Ragnhilde Haga. Bjergena čempionātā Lahti izcīnīja jau ceturto zelta medaļu.

Muižniece bija pēdējā no finišu sasniegušajām sportistēm, uzvarētājai zaudējot 14 minūtes un 35,9 sekundes. No priekšpēdējās vietas latvieti šķīra 51,3 sekundes. Četras dalībnieces līdz finišam netika.

Muižniece iepriekš Lahti ieguva 66.vietu 10 kilometru distancē.

Pasaules čempionāta noslēgumā svētdien būs 50 kilometru slēpojums brīvā stila distancē vīriešiem.