Bikše turpina ceļu pretim «Tour de Ski» distanču slēpošanas seriāla finišam

Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien Itālijā sasniedza finišu "Tour de Ski" priekšpēdējā posmā, kur mērķa līniju 15 kilometru distancē ar kopēju startu madonietis šķērsoja pēdējais 41.vietā, bet saglabāja izredzes pabeigt prestižo sacensību seriālu līdz ar sacensību noslēgumu svētdien, liecina organizatoru informācija.

Pirmo reizi bez uzvaras šosezon "Tour de Ski" palika kopvērtējuma līderis krievs Sergejs Ustjugovs, jo sestajā posmā viņu par 2,2 sekundēm apsteidza norvēģis Martins Jonsruds Sundbijs. Uzvarētāja rezultāts bija 40 minūtes un 40,0 sekundes.

Bikše uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 10,6 sekundes, no priekšpēdējās pozīcijas atpaliekot vienu sekundes desmitdaļu. Aiz Latvijas slēpotāja palika viens dalībnieks, kas izstājās.

"Tour de Ski" kopvērtējumā Bikše ir pēdējais atlikušā 41 dalībnieka konkurencē 18 minūtes un 4,9 sekundes aiz līdera.

Ustjugovs ir pirmais slēpotājs, kam vienā "Tour de Ski" sezonā izdevies uzvarēt piecos posmos.

Sacensību sērijas noslēgumā svētdien Itālijā slēpotājiem Valdifjemmē paredzēts deviņu kilometru iedzīšanas posms  ar pēdējiem trim kilometriem kalnu slēpošanas trasē pret kalnu.

Bikšem galvenais mērķis ir noturēšanās smagajā sacīkšu seriālā pēc iespējas ilgāk, nezaudējot labākajiem virs noteiktā laika limita (15% intervāla starta distancēs un 20% sprintā), kā arī neļaujot sevi apdzīt par apli kopējā jeb masu starta distancēs.

Jau vēstīts, ka iepriekšējos "Tour de Ski" posmos Bikše ieguva 77.vietu sprintā un ierindojās 73.vietā 10 kilometru distancē ar kopēju startu klasiskajā stilā, kā arī ieguva 58.vietu skiatlonā, 49.vietu 15 km iedzīšanas distancē brīvajā stilā un 43.vietu 10 kilometru distancē brīvajā stilā.

Pasaules kausa izcīņā iekļautās "Tour de Ski" sacensības sāka 85 slēpotāji.

Bikše ir pirmais latvietis, kurš piedalās Pasaules kausa izcīņas kalendārā iekļautajā tūrē.