Bikše tiek līdz finišam arī «Tour de Ski» slēpošanas seriālā iedzīšanas distancē

Madonietis Indulis Bikše Pasaules kausa izcīņas «Tour de Ski» sacensību sēriju distanču slēpošanā trešdien Obersdorfā, Vācijā, turpināja ar 49.vietu 15 km iedzīšanas distancē brīvajā stilā, kas gan nozīmēja, ka viņš bija pēdējais finišējušo dalībnieku konkurencē, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Induļa Bikšes neto rezultātu)
Jau ceturtajās sacīkstēs pēc kārtas uzvarēja krievs Sergejs Ustjugovs ar finišu pēc 37 minūtēm un 58,5 sekundēm. Tuvāko sekotāju norvēģi Martinu Jonsrudu Sundbiju uzvarētājs apsteidza par 37,2 sekundēm.

Bikše no uzvarētāja summā atpalika 12 minūtes un 5,6 sekundes. Distancē Bikše bija 44. ātrākais slēpotājs un neto vērtējumā Ustjugovam zaudēja divas minūtes un 5,6 sekundes. Vēl 10 minūtes Bikšes rezultātam pievienoja pēc starta handikapa.

Pēc četrām sacīkstēm "Tour de Ski" kopvērtējumā 21 gadu vecais Bikše ir pēdējais 49.vietā vairāk nekā 12 minūtes aiz līdera Ustjugova (+12:21,7).

Sacensību sērija turpināsies pēc vienas brīvdienas Itālijā, kur noslēgumā būs trīs sacensību dienas pēc kārtas – 10 km brīvajā stilā Toblahā, 15 km klasika ar masu startu, kā arī deviņu kilometru iedzīšanas posms Valdifjemmē ar pēdējiem trim kilometriem kalnu slēpošanas trasē pret kalnu.

Bikšem galvenais mērķis ir noturēšanās smagajā sacīkšu seriālā pēc iespējas ilgāk, nezaudējot labākajiem virs noteiktā laika limita (15% intervāla starta distancēs un 20% sprintā), kā arī neļaujot sevi apdzīt par apli kopējā jeb masu starta distancēs.

Jau vēstīts, ka pirmajās trijās sacīkstēs Bikše Šveicē ieguva 77.vietu sprintā un ierindojās 73.vietā 10 kilometru distancē ar kopēju startu klasiskajā stilā, kā arī ieguva 58.vietu skiatlonā. Visās distancēs uzvarēja Ustjugovs.