Bikše ar finišu pēdējā posmā sasniedz mērķi «Tour de Ski» distanču slēpošanas seriālā

Distanču slēpotājs Indulis Bikše svētdien Valdifjemmē, Itālijā, pārliecinoši finišēja "Tour de Ski" noslēguma posmā un sasniedza mērķi prestižajā sacensību seriālā tikt līdz mērķa līnijai, liecina organizatoru informācija. Deviņu kilometru iedzīšanas distances noslēgumā Bikše ierindojās pēdējā -40.- vietā, tomēr noslēguma posmā bija ātrāks par daudziem konkurentiem.

Seriāla pēdējā distancē Bikšem 40 dalībnieku konkurencē bija 27. labākais neto rezultāts 83,59 FIS (Starptautiskās Slēpošanas federācijas) punktu vērtībā.

"Tour de Ski" kopvērtējumā Ustjugovs uzvarēja ar minūtes un 2,9 sekunžu pārsvaru pār tuvāko konkurentu norvēģi Martinu Jonsrudu Sundbiju. Ustjugovs ir pirmais slēpotājs, kam vienā "Tour de Ski" sezonā izdevies uzvarēt piecos posmos, kā arī viņš ir pirmais, kurš bija līderis no sākuma posma līdz finišam.

Līderim Ustjugovam brīvā stila slēpojuma startā bija 18 minūšu un piecu sekunžu pārsvars pār Bikši. Sacensību sērijas noslēgumā slēpotājus gaidīja smags pārbaudījums ar pēdējiem trim kilometriem kalnu slēpošanas trasē pret kalnu.

Seši tabulas lejasdaļā viszemāk sportisti trasē devās vienlaicīgi 10 minūtes pēc līdera, tomēr finišā katram tika uzskaitīts individuāls rezultāts, ņemot vērā handikapu sacensību sākumā. Tādējādi Bikše trasē gan bija ātrāks par ne vienu vien sāncensi, tomēr sacensību noslēgumā ierindojās pēdējā vietā teju 19 minūtes aiz uzvarētāja Ustjugova (+18:59,8).

Bikšem galvenais mērķis bija noturēties smagajā sacīkšu seriālā pēc iespējas ilgāk, nezaudējot labākajiem virs noteiktā laika limita (15% intervāla starta distancēs un 20% sprintā), kā arī neļaujot sevi apdzīt par apli kopējā jeb masu starta distancēs.

Jau vēstīts, ka iepriekšējos "Tour de Ski" posmos Bikše ieguva 77.vietu sprintā un ierindojās 73.vietā 10 kilometru distancē ar kopēju startu klasiskajā stilā, kā arī ieguva 58.vietu skiatlonā, 49.vietu 15 km iedzīšanas distancē brīvajā stilā, 43.vietu 10 kilometru distancē brīvajā stilā un 41.vietu 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Pasaules kausa izcīņā iekļautās "Tour de Ski" sacensības sāka 85 slēpotāji.

Bikše ir pirmais latvietis, kurš piedalījās Pasaules kausa izcīņas kalendārā iekļautajā tūrē.