Atstādinātajiem Krievijas skeletonistiem un bobslejistiem ļauj atgriezties sacensībās

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piektdien pierādījumu trūkuma dēļ atcēla savu lēmumu par deviņu Krievijas bobslejistu un skeletonistu pagaidu atstādināšanu, liecina IBSF informācija. Federācija ļaus Krievijas sportistiem startēt un gaidīs izvērstu informāciju no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) par atlētu sodīšanas iemesliem.

IBSF komisija sanāksmē Minhenes lidostā konstatēja, ka nav pietiekama pamata atstādināt par dopingu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs diskvalificētos sportistus, kam uz mūžu liegta dalība olimpiskajās spēlēs. IBSF cer, ka informāciju no SOK saņems pēc iespējas ātrāk, lai nepieciešamības gadījumā varētu atkārtoti pārskatīt savu lēmumu.

Tādējādi sacensību apritē varēs atgriezties skeletonisti Aleksandrs Tretjakovs un Jeļena Ņikitina, kā arī Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Kasjanova ekipāža. Savukārt bez divām Soču zelta medaļām palikušais Aleksandrs Zubkovs kā Krievijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents varēs būt klāt sacensībās kā oficiāla persona.

IBSF lēmums par sankciju atcelšanu attiecas arī uz bobsleja stūmējiem Alekseju Puškarevu, Ilviru Huzinu, Alekseju Ņegodailo, Dmitriju Truņenkovu un bobslejisti Olgu Stuļņevu, kā arī savulaik skeletonā startējušo Sergeju Čudinovu. Lielākā daļa no viņiem karjeru sportā jau ir noslēguši.

Krievijas Bobsleja un skeletona federācija informēja, ka 4.decembrī iesniegs prasību Starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā (CAS), vēršoties pret SOK lēmumu atņemt sportistiem Soču medaļas. 

Krievija par dopingu Sočos jau ir zaudējusi 12 iegūtās medaļas, taču SOK izvērstu skaidrojumu pagaidām ir publicējusi tikai par distanču slēpotāju Aleksandru Ļegkovu. Viņam starptautiskā sporta veida federācija sākotnēji nepiemēroja sankcijas, bet liedza sportistam startēt pēc SOK disciplinārās komisijas lēmuma publicēšanas.

Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā nākamās nedēļas nogalē risināsies Vācijas trasē Vinterbergā. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti