Ātrslidotāja ter Morsa ar olimpisko rekordu triumfē 1000 metru distancē

Nīderlandes ātrslidotāja Jorijena ter Morsa trešdien 1000 metru distancē sasniedza jaunu olimpisko rekordu un izcīnīja zelta godalgu Phjončhanā. Olimpiskais rekords tika labots par 0,27 sekundēm.

Uzvarētāja distanci veica vienā minūtē un 13,56 sekundēs.

Otrajā vietā palika japāniete Nao Kodaira, kas pērn decembrī laboja pasaules rekordu (1:12,09), bet šoreiz viņa finišēja 0,26 sekundes pēc uzvarētājas. Trešā palika vēl viena Japānas sportiste Miho Takagi.

Šī bija devītā medaļa Nīderlandes sportistiem ātrslidošanā Phjončhanā līdz šim, pie tam nīderlandieši ir tikuši pie visiem pieciem zeltiem.

Pirms četriem gadiem 28 gadus vecā ter Morsa izcīnīja uzvaru olimpisko spēļu 1500 metru distancē.