Atbalstītājos arī Polka, Malvīne un Āzija - Latvijas labāko slēpotāju Eiduku stiprina ģimenes zemeņu pircēji

Jau astoņus gadus ar zemeņu audzēšanu nodarbojas Eiduku ģimene, kuras labāk zināmā atvase Patrīcija ir pašlaik spēcīgākā Latvijas distanču slēpotāja. Arī uz zemenēm ir attiecināms nosaukums "Team Eiduki" - ģimene ir iekopusi tikai tik plašas platības, cik saviem spēkiem spēj apstrādāt, bet nodrošinātie ienākumi atbalsta Patrīcijas gaitas sportā. 

Eiduku dobēs šovasar vaigus sārtinās sešu šķirņu ogas - favorīte 'Polka', kā arī 'Rumba', 'Malvīne', 'Āzija', 'Clery' un 'Florence'. "'Clery' ir mums šogad jauna šķirne, 'Polka' ļoti salda, 'Rumba' izceļas ar stingrību, bet 'Āzija' ir ļoti lielas un saldas ogas," ar zemeņu šķirņu topu iepazīstina 20 gadu vecā Patrīcija. Pārējās šķirnes ģimenes vēl vairāk testē. 

Patrīcija Eiduka par ģimenes zemenēm un slēpošanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Patrīcija uzsver, ka zemeņu audzēšanā ikvienam ģimenē ir savs pirksts jāpieliek. Ģimenei ir piecas siltumnīcas un āra zemenes, bet visās platībās zeme ir segta ar plēvi, lai mazāk būtu jāravē. Patrīcija ievāktās zemenes gan pati netirgo - viņai ir jātrenējas, bet pie letes parasti stāv viņas mamma vai tētis, kuri ir skolotāji ar brīvu vasaru.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Eiduku zīmolu ļauj atpazīt tirdzniecības vietas noformējums. Iegādājoties jūnijā "Team Eiduki" zemenes Rīgas Centrāltirgū, tas būs atbalsts Patrīcijas sportistes gaitām. Ģimene gatavo arī piedāvājumu, kas ļaus ogas pasūtīt sociālajos medijos un saņemt mājās ar piegādi. 
 

Nopietni zemeņu audzētāji zina, cik smagi pēc ogu vākšanā nostrādātas dienas ir pat paskatīties uz tām. Arī Patrīcija tam piekrīt, sakot, ka

tikai līdz zināmam brīdim zemeņu stādīšana vai ogu vākšana šķiet tīrais nieks.

"Darba ir ļoti daudz, vienā brīdī, kad ogas sākas, liekas, ka ir skaists zemeņu laiks, bet, kad jāsāk lasīt pa 100 kilogramiem dienā, saproti, ka nekāda prieka tur nav," viņa paskaidro.

Patrīcija ir no kuplas slēpotāju ģimenes Kokneses novada Vecbebros. Viņas tēvs Ingus Eiduks ir arī treneris, bet vecākais brālis Valts piedalījās distanču slēpošanas sacensībās 2006. gada Turīnas olimpiskajās spēlēs. Slēpotāji ir arī Patrīcijas brāļi Krists un Ralfs. Martā Patrīcija pasaules čempionātā junioriem izcīnīja 4. vietu 15 kilometru distancē ar kopēju startu, kas ir līdz šim labākais Latvijas slēpotāju sasniegums tik augsta līmeņa sacensībās.

Jau 18 gadu vecumā Patrīcija startēja Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs un ieguva 44. vietu 10 kilometru brīvā stila distancē, kas ir patlaban augstākais Latvijas distanču slēpotāju olimpiskais sasniegums kopš valsts neatkarības atjaunošanas.

Sportistes nākotnes plāns ir kļūt par ārsti, bet pagaidām to vēl nav iespējams apvienot ar kvalitatīviem treniņiem. 

Trenējoties kopā ar Polijas izlases slēpotājām, latviete ir ieguvusi motivāciju darīt vēl vairāk. Pat skarbā gatavošanās sistēma viņai ir iepatikusies, jo ļauj ātri sajust ieguldītā darba rezultātu. 

Patrīcija Eiduka

Patrīcija pandēmijas dēļ pagaidām netiek pie savas komandas Polijā, bet uzsver, ka kvalitatīvi gatavoties pašlaik var arī mājās, kur allaž pa rokai ir tētis treneris un var palīdzēt sparinga partneris brālis. Arī bez sporta zāles un baseina treniņi Eidukai ir ļoti kvalitatīvi, ko palīdz nodrošināt tēta izgatavotā mājas svaru zāle. 

Zemeņu audzēšanā nodrošinātā peļņa ļauj ģimenei atbalstīt Patrīciju slēpotājas gaitās, taču sportiste priecājas, ka nākamajā sezonā daudzi sponsori ir gatavi turpināt ar viņu sadarbību, neraugoties uz sarežģītajiem laikiem. Savukārt zemeņu dobēs Patrīcijai ir savi zelta favorīti - 'Polka', 'Rumba' un 'Āzija'. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti