Arī bezsniega ziemā Madonas pusē sarīko Latvijas čempionātu distanču slēpošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā sniega šoziem nav, bet, pateicoties madoniešu aktivitātēm un ieguldītajam darbam, “Smeceres sila” trasē notika Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Piedalījās vairāk nekā 400 dažāda vecuma slēpotāju, tostarp dalībnieki arī no Igaunijas un Lietuvas.

Madonieši izmantoja dažas pagājušās nedēļas dienas ar mīnusa grādiem, aktīvi pastrādāja, lai saražotu sniegu 1,3 km aplim “Smeceres sila” trasē un turpmākajās dienās to saglabāja Latvijas čempionāta norisei, lai gan termometra stabiņš atkal pakāpās virs nulles. Čempionāta pirmā un otrā posma distances daļēji apvienoja, tādējādi slēpošanas sezonu siltās ziemas dēļ sākot piecas nedēļas vēlāk. 

"Smeceres silā" aizvadīts Latvijas čempionāts distanču slēpošanā
00:00 / 05:36
Lejuplādēt

Interese par čempionātu bija ļoti liela, jo dažās jauniešu grupās dalībnieku skaits pārsniedza 40 slēpotāju. Trase bija izveidota ar vienu nobraucienu un vienu kāpumu. Abas dienas slēpotāji sacentās brīvā stila slēpojumā. 

Vīriešiem ar trešo vietu sprintā un uzvaru 10 km distancē labākais abas dienas latviešu vidū bija madonietis Indulis Bikše. Sievietēm Pasaules kausa sacensībās trīsdesmitniekā tikušās Patrīcijas Eidukas prombūtnē uzvarētājas godā katru dienu bija cita slēpotāja, turklāt no jauniešu grupas, jo sprintā uzvarēja 17 gadus vecā Kristīne Brunere no Siguldas, bet 5 km distancē pirmo vietu ieguva cita S18 grupas pārstāve Līva Šahno no Madonas.

Šahno ieguva FIS punktu summu, kas jaunajai biatlonistei ir labākais rezultāts karjerā. Viņa vēl nesen startēja vieglatlētikā, pagājušajā gadā beidza arī mūzikas skolu. Ar savu audzēkni emocionāla šķiršanās bijusi pianistes skolotājai, jo par audzēknes vairākiem talantiem apliecina arī Jāņa Norviļa jauno pianistu konkursā izcīnītā pirmā vieta savā vecuma grupā.

Līva joprojām ir gandarīta par iespēju startēt Lozannā pasaules jauniešu olimpiskajās spēlēs un atzina, ka biatlons tomēr ir viņas prioritāte. Latvijas čempionātam viņa īsti nebija gatavojusies, tādēļ par savu panākumu ir pārsteigta. Vieglatlētika un klavierspēle Līvas prioritāšu sarakstā jau ir piekāpušās biatlonam.

Pirms diviem gadiem Bikše pārstāvēja Latviju 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs un arī kļuva par prestižajā seriālā "Tour de Ski" pirmo startējušo un finišējušo Latvijas sportistu. Madonā izpalika mūsu divu labāko slēpotāju sāncensība, jo Raimo Vīgants nedēļas nogalē startēja Norvēģijas kausa sacensībās. Tāpat

Madonā nestartēja Eiduka, kura gatavojas pasaules junioru čempionātam.

"Smeceres sila” trases vadītājs Gunārs Ikaunieks pastāstīja Latvijas Radio, ka šovasar paredzēts sagatavot lielāku laukumu sniega noglabāšanai, lai nākamajā ziemā varētu palielināt saražotas apjomus, ja vien būs atbilstoši laikapstākļi. 

Lilehammeres olimpisko spēļu dalībniece distanču slēpošanā, bet tagad kluba "Arkādija" trenere Ineta Kravale atzina, ka sezonas galvenais uzdevums bija sagatavot audzēkņus pasaules jaunatnes olimpiskajām spēlēm Lozannā. Tas vien jau ir sasniegums, ja kāds no Rīgas bērniem tiek uz tādu pasaules forumu, izkonkurējot, piemēram, madoniešus, cēsniekus vai Alūksnes slēpotājus, kur tomēr lielākas iespējas trenēties.

Madonā sacīkstes notika slidsolī, jo tam ir vieglāk sagatavot trasi. "Arkādijas" 39 bērni aizbrauca uz mačiem, bet, protams, no mazākajiem rezultātus šajā slēpošanas veidā nebija ko gaidīt, jo pirmā apmācība sākas ar klasisko soli. Šogad mazāk slēpots, līdz ar to arī mazāk medaļu.

Ja Latvijā notiek Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacīkstes, tās parasti apmeklē gan Lietuvas, gan Igaunijas sportisti. It īpaši šoziem, kad lielākas sacīkstes pat Igaunijā nav izdevies noorganizēt. "Smecersila" trasē nopietnāka attīstība sākās 2010. gadā, kad tika uzbūvēta loģistikas ēka un realizēts starpvalstu projekts kopā ar Igauniju un iepirkta pirmā sniega ražošanas tehnika. 

Lai maksimāli izmantotu mākslīgo sniegu, lietuvieši Madonā palika trenēties arī pēc Latvijas atklātā čempionāta, piebraukšot klāt arī viena biatlona komanda. "Smecersila" trasē pirmās iemaņas specialitātē šonedēļ apgūst arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti. Ja sniega segu izdosies saglabāt, iespējams, sacīkstes varēs notikt vēl 8. martā ar nosacījumu, ja lietus vai plusa grādi mākslīgā sniega mūžu nebūs saīsinājuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti