Diskvalifikācija liedz Krūzbergam pārvarēt pasaules čempionāta 1000 metru distances pusfinālu

Latvijas šorttrekists Roberts Krūzbergs svētdien Seulā pasaules čempionātā 1000 metru distancē diskvalifikācijas dēļ nepārvarēja pusfinālu.

Abi Latvijas pārstāvji šajā čempionātā Krūzbergs un Reinis Bērziņš 1000 metros bija nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā, kurā startēja vienā slidojumā. Pēc itāļu sportista pāragra starta slidojumā sacentās četri šorttrekisti, uzvaru izcīnot dienvidkorejietim Džunso Lī (1:25,102).

Krūzbergs zaudēja 0,091 sekundi un bija otrais, par 0,279 sekundēm pārspējot Bērziņu, bet ceturtais finišēja latviešu komandas biedrs Lukašs Kučinskis no Polijas. Lai pusfinālam kvalificētos ar rezultātu, Bērziņam pietrūka 0,066 sekunžu.

Pusfinālā Krūzbergs cīņā par vadību vienā no taisnes beigām nogrieza sāncensim ceļu, par ko saņēma diskvalifikāciju.

Par čempionu šajā distancē kļuva Dienvidkorejas šorttrekists Dživons Pārks, bet Krūzbergs ar Bērziņu tika klasificēti 10. un 11.vietā 51 sportista konkurencē. 500 metros viņi bija attiecīgi 14. un 19.vietā, bet 1500 metros guva attiecīgi 22. un 33.pozīciju.

Šī sezona Krūzbergam un Bērziņam bija labākā viņu karjerās, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē.

Krūzbergs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Monreālā uzvarēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda ranga sacensībās. Viņam šajā distancē šosezon izcīnītas arī pārējo divu kalumu medaļas - viena sudraba un divas bronzas. Savukārt Bērziņš ir izcīnījis divas bronzas medaļas 1500 metru sacensībās.

Sezonas kopvērtējumā Krūzbergs bija trešais 1000 metru distancē un astotais visu disciplīnu summā, bet Bērziņš 1500 metros bija ceturtais un summā ierindojās 13.pozīcijā.