Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Sprūdu

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Lūsēnu un Ingu Pētersonu

Intervija ar Tomu Švanu

Volejbolists Švans: Veiksmīgam turnīram izlasei būs svarīga pirmā spēle pret Moldovu

Latvijas volejbola izlasei veiksmīgam startam Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā būs ļoti svarīgi izcīnīt uzvaru jau pirmajā spēlē pret Moldovu, Latvijas Televīzijā piektdien teica valstsvienības pirmā tempa spēlētājs Toms Švans. Labs sākums pavērtu komandai drošāku ceļu uz finālturnīru.

Kvalifikācijas turnīrā Kiprā līdzās mājiniekiem un Latvijas izlasei spēlēs arī Spānija un Moldova. Kompakto atlases turnīru divos apļos izspēlēs no 30. augusta līdz 6. septembrim. 

Spāņus Švans uzskata par nepārprotamiem grupas favorītiem, taču arī pret viņiem Latvijas izlase liks visas savas kārtis galdā. Švans uzsvēra, ka izlasei pret visām komandām jāspēlē sava labākā spēle un jācīnās par uzvaru. Ļoti svarīgi būs parādīt labāko spēli jau turnīra sākumā, lai turpinājumā ietu uz priekšu un sasniegtu mērķi.

"Viss būs atkarīgs no pirmās spēles pret Moldovu, kā mēs iesāksim šo turnīru," teica Švans. 

Moldovas izlase kā turnīrā pirmais pretinieks Latvijas valstsvienībā vēl nav analizēts, taču Švans sagaida, ka visa nepieciešamā izpēte tiks paveikta tuvāk turnīra sākumam.

Komandu gaida intensīvs spēļu grafiks, tādēļ būs svarīgi, lai visi 14 izlases dalībnieki varētu iekļauties spēlē jebkurā brīdī, jo viens sastāvs visu turnīru nevarēs "izvilkt", piebilda Švans. Viņš pastāstīja, ka komandā valda miers, jo visi ir apņēmušies kvalifikācijas turnīrā vienkārši izdarīt savu darbu.

Galvenā trenera Avo Kēla vadītā valstsvienība gadu no gada cenšas pierādīt, ka kļūst arvien labāka. Švans saskata, ka iekļūšana kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā Latvijas volejbolam varētu kļūt par attīstībā nozīmīgu izrāvienu.

Četras rīkotājvalstis un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu valstsvienības vietu finālturnīra 24 komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti