Volejbolists Egleskalns: Pēc kvalifikācijas turnīra būšu labā formā, klubam tas patiks

Hermans Egleskalns būs viens no līderiem Latvijas volejbola valstsvienībā, kas nedēļas nogalē Kiprā sāks Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Egleskalns sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka izlasē ir optimāls sastāvs, kas dod pozitīvu noskaņojumu un vēlmi strādāt. Pozitīvu attieksmi viņš sagaida arī no sava kluba Grieķijā, kur pēc dalības izlasē ieradīsies labā formā.

Pandēmijas apstākļos situācija izlasei ir nestandarta, bet sportistiem tāpat jābūt vienmēr formā, uzsvēra Egleskalns. Viņš pārliecinājies, ka vēl nesen jaunākie komandas biedri izlasē tagad ir nobriedušāki un iekrājuši pieredzi, turklāt visi spēlētāji ir motivētāki un grib vairāk trenēties. 

Hermans Egleskalns par Latvijas volejbola izlases gatavošanos
00:00 / 08:07
Lejuplādēt

Egleskalns jūlijā noslēdza līgumu ar slaveno Grieķijas klubu "Olympiakos", bet nekādus sarežģījumus dalībai izlasē tas neradīja. Klubi lielākoties ir pozitīvi noskaņoti par spēlētāja dalību izlasē un ļauj spēlēt valstsvienībā, pastāstīja Egleskalns. Pat ja spēles ir sezonas vidusdaļā, klubs laiž uz izlasi.

"Kad atbraukšu, būšu diezgan labā formā, un klubam patīk tādas lietas, ka esi gatavs," teica Egleskalns.

Pirms dažiem gadiem Egleskalns bija viens no jaunākajiem valstsvienības dalībniekiem, bet tagad ir viens no vecākajiem.

Sportista mūžs ir īss un diezgan ātri rit, piebilda spēlētājs.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Egleskalns sevi neuzskata par emocionālo vadoni, kas visus vilks uz priekšu laukumā. Viņš vairāk ir gatavs iedvesmot ar savu piemēru un laukumā paveikto. "Ja kāds gribēs un tieksies uz to, skatīsies vai prasīs kaut ko, es vienmēr izpalīdzēšu," paskaidroja Egleskalns. "Mana rakstura īpašība ir vairāk rādīt piemēru."
 

Volejbolu Hermans raksturoja kā ļoti ģimenisku sporta veidu. Daudzus klubus, kuros viņš ir spēlējis, uztur ģimenes. Volejbols varbūt nav tas naudīgākais sporta veids, bet attiecības esot draudzīgākas un ar ciešāku savu kopienu nekā citos sporta veidos.

Ar savu situāciju Grieķijā Egleskalns ir apmierināts.

Viņš uzsvēra, ka viss ir tā, kā jebkuram sportistam gribētos, it īpaši pašreizējā situācijā, ko ietekmējusi pandēmija. Hermans ir gandarīts par iegūto stabilitāti un finansiāli diezgan pievilcīgu atalgojumu, turklāt apstākļi arī atbilst ģimenes situācijai. "Jābūt laimīgam, ka kaut kas tāds ir," viņš piebilda.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā Egleskalns par svarīgu uzskata visu pretinieku pienācīgu novērtēšanu. Viņaprāt, grupā favorīti noteikti ir spāņi, bet jābūt gataviem turnīram jau pašā sākumā, jo katra atsevišķa spēle var noteikt visu rezultātu.

"Jānoskaņojas no paša sākuma. Trīs mēnešus esam gatavojušies, vienas nedēļas gaitā būs jānospēlē sešas spēles, tas nav nemaz tik viegli. Iesim uz rezultātu, un jātiek Eiropas čempionātā," apņēmību pirms kvalifikācijas turnīra pauda Egleskalns.

Pirmās pretinieces - Moldovas - sastāvā Hermans zina vienu volejbolistu Dmitriju Bahovu, kurš spēlēja Parīzes klubā.

Moldovas izlasi latvieši vēl nav analizējuši, bet Egleskalns sagaida, ka tas notiks tuvāk spēlei.

Bez Latvijas un mājinieku izlases turnīrā Kiprā piedalīsies arī Spānija un Moldova. Turnīrs divos riņķos notiks no 30. augusta līdz 6. septembrim. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā. Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti