Volejbolistes Graudiņa un Kravčenoka: Nav sajūtas, ka būtu atsvešinājušās

Latvijas spēcīgākais sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šogad jau aizvadīja pirmo kopīgo turnīru, dalot 17.vietu Pasaules tūres posmā. Profesionālais statuss abām gan ir atšķirīgs - Graudiņa Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka mācību Dienvidkalifornijas universitātē dēļ nedrīkst būt profesionāla sportiste, kas ar spēlēšanu pelna naudu. Turpretim dueta otra spēlētāja Kravčenoka mācās Latvijā, un viņai šādu ierobežojumu nav. Sportistes gan uzsver, ka nejūtas viena otru pazaudējušas, lai gan šoziem lielākoties katra ir savā okeāna pusē.

Graudiņa un Kravčenoka kopš decembra vidus trenējās kopā Rīgā un sportistēm nebija sajūtas, ka viņas būtu atsvešinājušās. "Neesam tādi cilvēki, kuriem būtu savstarpējas problēmas," teica Tīna. "Jau iepriekšējos gados esam pavadījušas ļoti daudz laika kopā."

Tīna naudas pelnīšanas nozīmē nedrīkst būt profesionāla sportiste, lai nezaudētu stipendiju augstskolā.

Tomēr viņa atzīst, ka citās jomās nekad iepriekš nav jutusies tik profesionāla, jo treniņu sistēma augstskolā ir ļoti kvalitatīva. Tajā pašā laikā uzsvars Amerikā ir uz augstskolas komandas garu, nevis individuālu meistarību. Universitātes komandā iekļautas 14 meitenes, no kurām uz sacensībām dosies 10, un Tīna par savām izredzēm nešaubās. Viņa studē politiku, bet vēl nezina, vai pie šīs izvēles paliks. 

Amerikā Graudiņa drīkst saņemt stipendiju, ja ir amatiere, tātad nepelna naudu ar sportu. Ja sacensībās naudas balvās pienākas vairāk, nekā sportiste iztērē oficiāliem izdevumiem, starpība paliek organizatoriem. Nav atļauts arī iesaistīties reklāmā un saņemt par to naudu. Tīnai ir arī ASV pase, taču tikai tādēļ, ka tētis tur ir dzīvojis, bet visu savu identitāti viņa sajūt Latvijā.

Tīna priecājās jau gada sākumā sajust sacensību garu un nevar vien sagaidīt īstu sezonas sākumu. Pasaules tūres līmenis viņai pagājušajā sezonā vēl likās nesasniedzams, bet šogad vairs tā nav.

Meitenēm pludmales volejbols ir neprognozējamāks, un jebkurš duets pasaules līmeņa turnīrā var uzveikt galvenās favorītes, sacīja Tīna.

"Sapratām, ka varam spēlēt labā līmenī, tikai vēl vairāk jāstrādā," piebilda Anastasija. "Mēs tēmējam uz augsto sasniegumu sportu."

Studente ir arī Kravčenoka, kura mācās Daugavpils Universitātē par sporta skolotāju. Viņu mācības ASV nevilina, jo tepat ir labs treneris Genādijs Samoilovs, un sportā pietrūkst tikai Tīnas.

Īstā sezona Tīnai un Anastasijai ilgs no maija līdz augustam, un viņas būs redzamas spēlējam arī Latvijā. Abas līderes cer, ka Latvijā būs arī citi spēcīgi meiteņu pāri, jo tas gan veicina konkurenci, gan vairo izredzes tikt uz olimpiskajām spēlēm, jo viens ceļš uz 2020.gada Tokijas olimpiādi ir Kontinentālā kausa izcīņā, kur valsti pārstāv divi dueti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti