Volejbola klubs Jēkabpils «Lūši» nostiprinās pašmāju un Baltijas mērogā

Jau četrus gadus sporta līdzjutēji gan Latvijā, gan arī Baltijā seko volejbola komandas Jēkabpils "Lūši" panākumiem, kuru šajā laika posmā nav bijis mazums, tostarp arī Latvijas kausa izcīnīšana. Sākot jauno sezonu, Jēkabpils "Lūši" komandas kodols palicis nemainīgs, klāt nākuši tikai daži kaimiņu novadu sportisti un juniori. Šoreiz nolemts iztikt bez leģionāru piesaistīšanas.

Jēkabpils "Lūši" šobrīd ir sekmīgākā no piecām Latvijas komandām Baltijas volejbola līgā. Tā kā viens no galvenajiem atbalstītajiem un spēles gara uzturētājiem joprojām ir neskaitāmie komandas līdzjutēji, par godu viņiem un arī komandai tapusi "Lūšu" himna. Savukārt finansiālu atbalstu joprojām komandai sniedz gan Jēkabpils pilsētas pašvaldība, gan sponsori. 

Volejbola klubs Jēkabpils "Lūši" paļaujas uz pašmāju audzēkņiemIveta Čigāne

  Līdz nesenam laikam Jēkabpils vārdu Latvijas un pat Eiropas sporta pasaulē nesa futbola un basketbola komandas, taču pēdējā laikā aizvien skaņāk sevi turpina pieteikt pirms četriem gadiem izveidotais volejbola sporta klubs Jēkabpils "Lūši”, kas ir izcīnījis savu vietu gan Latvijas, gan Baltijas mēroga sacensībās.

  Lai arī savas sporta zāles Jēkabpils "Lūšiem" nav, viņi kā treniņu bāzi izmanto ne tikai Jēkabpils sporta namu, bet arī Jēkabpils 5. vidusskolas sporta zāli. 

  Ar volejbolu jau 13 gadus nodarbojas Jēkabpils "Lūšu" pamatsastāva spēlētājs, cēlājs Edvīns Skrūders. "Uzskatu, ka šī ir diezgan profesionāla komanda un, ja mēs taisāmies spēlēt profesionāli, tad arī jātrenējas ir daudz, varbūt pat nedaudz vairāk, nekā mēs to darām,” viņš teica.

  Edvīns kopā ar komandas biedru Zigurdu pašlaik mācās augstskolā un atrod laiku arī regulāri apmeklēt treniņus.

  “Sportam paralēli ir vēl arī izglītība, jo sports var vienā brīdī beigties ar kādu traumu vai ko citu, un izglītība būs nepieciešama, tāpēc varbūt šobrīd es vēl neesmu gatavs un uzskatu, ka vēl man ir kur attīstīties šajā klubā. Mums noteikti vēl ir iespējams augt, mums ir tikai 19, 20 gadi, vecums vēl tikai priekšā,” atzīmēja pirmā tempa uzbrucējs Zigurds Adamovičs.

  Jēkabpils "Lūši" veiksmīgi sākuši sezonu ar pilnībā nokomplektētu sastāvu. Komandas kodols paliek nemainīgs, un tajā būs Jēkabpils volejbola sistēmā izaudzinātie jaunieši, pastāstīja komandas treneris Mārcis Obrumans.

  “Pamatsastāvā ir arī viens Latvijas nacionālās izlases dalībnieks – Edvīns Skrūders, ir junioru izlases dalībnieki Zigurds Adamovičs, Dāvis Melnis, Pāvels Jemeļjanovs, un ir vēl vecāka gadu gājuma sportists Rihards Puķītis. Sastāvā rotē Armands Āboliņš un Ēriks Voroņko. Līdz šim septiņās spēlēs, ko esam aizvadījuši, laukumā ir izgājuši pilnīgi visi spēlētāji, kas ir pieteikumā,” sacīja treneris.

  Jēkabpils "Lūši" ir profesionāla komanda, tomēr treneris atzīst, ka par klasiski profesionālam sportam atbilstošu to vismaz pagaidām nosaukt nevar.

  “Tas, ko mēs darām, vairāk ir uz profesionālo [sportu], bet mums ir arī cilvēki, kas strādā, tāpat ir arī vietējās sporta skolas audzēkņi. Mēs mēģinām pakārtot treniņu grafikus studijām, nedēļā mums sanāk seši līdz deviņi treniņi. Tuvu profesionālajam [līmenim], bet nu Latvijā nezinu, vai tieši volejbolā kur trenējas vairāk.”

  Komandas menedžeris Māris Trušelis atzīmēja, ka atalgojuma sistēma komandā pastāv un tā vairāk attiecināma uz sportistiem, kuri jau ir pabeiguši skolas gaitas.

  “Īsti sevi par profesionāļiem nevaram nosaukt arī atalgojuma dēļ. Spēlētāji, protams, saņem atalgojumu, tā lielāko daļu varētu nosaukt par stipendijām šiem jauniešiem, kuri studē, jo mums ir komandā vairāki studenti, daži skolnieki, kuri atalgojumu īsti nesaņem,” sacīja Trušelis. Sportistiem tiekot nodrošināts gan sporta apģērbs un apavi, gan arī ēdināšana un apmaksāta ceļa nauda.

  “Tie ir lielākie bonusi spēlētājiem. Mums ir arī spēlētājs, kurš saņem normālu atalgojumu. Tas ir sporta veidam Latvijā pietiekami sakarīgs atalgojums. Varbūt salīdzinot ar Rīgas "Dinamo" vai "VEF Rīga" basketbola klubu, protams, tas ir tāds salīdzinoši smieklīgs atalgojums, bet tāpat tas ir atalgojums, ar kuru var dzīvot un pārtikt tikai no sportošanas,” piebilda Trušelis.

  Jēkabpils "Lūši" ne vienmēr ir bijuši uzvarētāju godā, bijuši arī zaudējumi, kas komandu darījuši tikai stiprāku.

  “Šogad Baltijas čempionātu esam sākuši diezgan veiksmīgi, šobrīd esam tabulas augšgalā, trešajā vietā,” stāstīja komandas treneris. Panākumu pamatā, viņaprāt, ir sistēmas izveidošana, jo komandas rezerves tiek audzinātas uz vietas. “Mums ir tāda pakāpienveida sistēma, ka jaunieši strādā pie vieniem treneriem, līdz viņi sasniedz kaut kādu līmeni. Tad viņi pāriet manā rīcībā, tiek kluba sistēmā.”

  Sporta attīstības atbalstītāji Jēkabpilī ir gan uzņēmumi un privātie sponsori, gan pašvaldība. Jēkabpils dome šogad sportam piešķīrusi apmēram 220 000 eiro, kas ir pieci procenti no pašvaldības budžeta. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsvēra, ka atbalsts ir gana nopietns.

  “Ja mēs runājam par šo komandu, kas ir profesionāla komanda, tad pašvaldība to katru gadu ir atbalstījusi ar diezgan nopietnu naudas summu, kas ir apmēram 50 000 eiro, nerunājot par sporta zālēm un autobusiem. Pašvaldībai, protams, ir arī basketbola komanda, kas tiek atbalstīta ar lielāku summu,” teica Ragainis.

  Jaunās sezonas ieskaņā Jēkabpils "Lūšu" volejbola komanda tikusi pie savas himnas. Pēc sportistu domām, tā kopā ar milzīgo skatītāju atbalstu ir vislabākais stimuls jebkurā spēlē censties un uzvarēt.

  Jau sestdien "Lūšiem'' būs Baltijas līgas spēle pret Pērnavas volejbola klubu no Igaunijas, bet dienu vēlāk paredzēta atbildes spēle pret "Limbaži/MSĢ" volejbolistiem par vietu Latvijas kausa pusfinālā.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti