Volejbola izlases treneris Gogols: Svarīgākais, ka pret Austriju spēlētāju acīs bija uguns

Latvijas volejbolisti trešdien uzvarētajā pirmajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijā panākumu pret Austriju guva kā komanda, kas cīnījās ar iedvesmu, un liels nopelns bija valstsvienības kapteinim Atvaram Ozoliņam, pēc mača atzina izlases galvenais treneris Mihals Gogols.

Servēs Latvijas izlase maz kļūdījās un izšķirošo panākumu guva trešajā setā, attaisnojoties taktikai daudz neriskēt, bet paļauties uz bloka efektivitāti pastāstīja Gogols. Treneris sacīja, ka spēles sākumā komanda vēl nebija īsti noskaņojusies kārtīgai cīņai, bet nepieciešamo dzirksteli uzšķīla strīds ar tiesnesi.

Mihals Gogols par Latvijas izlases uzvaru pār Austriju
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

"Izlēmām daudz neriskēt servēs, bet cīnīties blokā. Stratēģija attaisnojās," Gogolu citēja Latvijas Volejbola federācija. "Pirmajā setā sākām spēlēt labāk pēc diskusijām ar tiesnesi. Zinājām, ko darīs austriešu cēlājs Aleksandrs Tušs, un mūsu bloks, kaut arī bez tieši gūtiem punktiem, strādāja labi. Spējām gūt punktus uzbrukumā un gudri servējām, jo spēlē kļūdījāmies tikai 10 reižu, taču vissvarīgākais, ka spēlētāju acīs bija uguns. Ozoliņš bija īsts kapteinis un līderis laukumā, palīdzēja komandai svarīgos brīžos, un viņu atbalstīja pārējie spēlētāji, taču uzvaru izcīnīja komanda. Trešajā setā nostrādāja mūsu stratēģija, labi cīnoties blokā, un trešais sets bija izšķirīgais, jo ceturtajā Austrija jau bija iedzinējos no paša sākuma. Protams, nedaudz palīdzējām viņiem ar savām kļūdām, taču turpinājām sekot savai taktikai, un tā nostrādāja."

Jau vēstīts, ka spraigajā mačā viesos Latvijas volejbolisti bija pārāki ar 3:1. Nākamo spēli kvalifikācijā Latvijas izlase aizvadīs sestdien Valmierā pret grupas favorīti Somiju.

Spēle mājās pret austriešiem būs 21. augustā Jelgavā, savukārt pret Somiju jāspēlē 6. augustā Valmierā un 17. augustā izbraukumā. Lai iekļūtu finālturnīrā, jāuzvar trīs komandu grupā vai jābūt piecu labāko vienību vidū kvalifikācijā pārējo komandu konkurencē.

Kvalifikācijā 26 valstsvienības ir sadalītas septiņās grupās. Astoņas komandas vietu finālturnīrā ir nodrošinājušas pēc 2021. gada Eiropas čempionāta rezultātiem, kā arī četrām valstsvienībām dalība ir garantēta kā rīkotājām. Finālturnīra rīkošanas laiks vēl nav oficiāli noteikts, kā arī nav paziņots, kura valsts līdzās Itālijai, Bulgārijai un Ziemeļmaķedonijai organizatoru rindās aizstās Ukrainu.