Volejbola federācijas nākamā ģenerālsekretāre: Esmu liela treneru izglītības piekritēja

Latvijas Volejbola federācijā (LVF) ģenerālsekretāres amatu 1.jūlijā pārņems Gunta Aizporiete, kura tic jaunajai treneru paaudzei un augstu vērtē sporta pedagogu vēlmi sevi regulāri pilnveidot. Aizporiete sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka pat volejbolistiem ar vislielāko pieredzi nepieciešama atbilstoša izglītība, lai prastu zināšanas pielietot.

Ģenerālsekretāres amatā Aizporiete aizstās Kasparu Timermani un jau izpelnījusies LVF prezidenta Jāņa Buka atzinīgus vārdus par veselīgām ambīcijām un skaidru redzējumu, kā volejbolam Latvijā ir jāattīstās, lai atgūtu tam pienākošos vietu. 

Gunta Aizporiete pārņems Volejbola federācijas ģenerālsekretāres amatu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pēc Rīgas Volejbola skolas (RVS) un 12.klases absolvēšanas 2006.gadā Aizporiete pamazām iesaistījās treneres darbā. Pēc iestāšanās Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) Aizporietei volejbola zinību apgūšana kļuva par īstu aizraušanos. LSPA visa centrā bija sports un vairs nevajadzēja mācīties priekšmetus, kas neinteresēja jau skolā. Aizporiete atzīst, ka nekad nav bijusi labākā volejbola spēlētāja, bet sporta veids viņai patīk, ne tikai lai izcīnītu uzvaras, bet arī kā kopābūšanā baudas gūšanai no spēles. 

Gunta Aizporiete
Aizporiete tāpat kā darbā RVS arī pirms ķeršanās pie LVF ģenerālsekretāres pienākumiem ir apkopojusi mērķus, ko vēlas sasniegt. Viņas lielākais mērķis un sapnis ir panākt, lai volejbolu Latvijā atkal spēlētu pilnu tribīņu priekšā, un uz spēlēm nāktu ne tikai volejbolisti, bet arī tie, kam patīk volejbolu skatīties.
 

Nākamā LVF ģenerālsekretāre cer, ka Latvijas sieviešu izlasē treneri izveidos labāko komandas modeli ar līderi Martu Kamēliju Levinsku priekšgalā. Aizporiete saskata, ka Latvijā vairāki volejbola centri sagatavo labus spēlētājus, taču viņa atgādina, ka

ir svarīgi treneriem gatavot audzēkņus ne tikai Latvijas līmeņa medaļām, bet valstsvienībai un tālākai izaugsmei,

lai spēlētāji varētu doties uz ārzemju komandām vēl jo vairāk uzlabot meistarību.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Aizporiete uzteic gan Cēsu, gan Jelgavas jaunos trenerus. Viņa jaunos trenerus atbalsta jo īpaši, lai arī neaizmirst pieredzējušākos amata brāļus. RVS trenera palīgs ir olimpiskais čempions Pavels Seļivanovs, bet viņam papildus bija nepieciešams sertifikāts, lai varētu turpināt strādāt par treneri. Aizporiete šādu pieeju atbalsta un uzsvēra, ka ir ļoti liela izglītības piekritēja.
 

"Lai strādātu trenera amatā nepietiek tikai ar pieredzi, jāapgūst arī citas zināšanas," teica Aizporiete. Nākamā LVF ģenerālsekretāre neslēpj, ka pati kā spēlētāja nebūtu apguvusi organizēšanas prasmes bez mācībām LSPA. Pēc viņas teiktā, izglītības nozīmi saprata arī ļoti pieredzējušais Seļivanovs, kurš ieguva C kategorijas trenera sertifikātu un zināšanas, kā likt lietā savu pieredzi. Tas veicināja arī RVS uzvaru Baltijas sieviešu līgā. 

C kategorija jebkuram strādāt gribošam trenerim ir paveicama lieta, jo nav jāmācās deviņi gadi kā ārstiem, piebilda Aizporiete.

Klasiskajā un pludmales volejbolā Latvijā nereti neiztiek bez viedokļu sadursmēm par darbošanos zem viena vadības jumta. Aizporiete atzina, ka par LVF finanšu plūsmu sadalījuma principiem varēs vairāk pastāstīt pēc gada, taču norādīja, ka

pludmales volejbols un klasiskais volejbols nav apvienojami sportista karjerā augstu sasniegumu gūšanā.

Tie ir divi dažādi sporta veidi, lai gan kādam varētu šķist līdzīgi. Pludmales volejbols praktiski ir individuāls sporta veids, kas būtiski atšķiras kaut vai tādēļ, ka spēlē nav iespējamas spēlētāju maiņas, paskaidroja nākamā LVF ģenerālsekretāre. 

Par pludmales volejbolā šovasar galveno uzdevumu Aizporiete uzskata Latvijas mēroga sacensību aizvadīšanu, kam svarīgi būs valdībā pieņemti lēmumi, mīkstinot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt