Volejbola federācijā cer panākt Latvijas sportistiem ceļošanā līdzvērtīgus nosacījumus

Latvijas vīriešu volejbola izlase gatavojas augusta beigās doties uz Kipru dalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas, pēc pašreiz spēkā esošiem epidemioloģiskajiem noteikumiem, komandai un tās personālam nozīmētu pavadīt divas nedēļas pašizolācijā pēc atgriešanās. Latvijas Volejbola federācijā (LVF) gan cer, ka noteikumus koriģēs un pašmāju sportistiem piemēros tādas pašas prasības kā ārzemniekiem, ierodoties Latvijā.

Saslimstības ar Covid-19 rādītāji ir tik augsti, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publicētajā valstu sarakstā uz Kipru ieteikts nedoties, bet pēc atgriešanās 14 dienas jāpavada pašizolācijā. Tajā pašā laikā ārzemju sportistiem, ierodoties uz augsta līmeņa sacensībām Latvijā arī no riska valstīm, noteiktā kārtībā jāveic vairākas Covid-19 analīzes, bet pašizolācijā jāpavada tikai pirmā diennakts, ja testu rezultāts ir negatīvs.

LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete uzskata, ka Latvijas izlašu spēlētājiem pēc atgriešanās Latvijā no augsta riska valstīm būtu jāpiemēro tādi paši nosacījumi kā ārzemju sportistiem, kas no šādām valstīm ierodas uz starptautiskām sacensībām Latvijā.

“Tas nozīmē, ka mūsu sportistiem tāpat kā ārvalstu atlētiem vajadzētu pietikt ar noteiktā grafikā veiktiem negatīviem Covid-19 testiem, nenosakot pašizolāciju," Aizporieti citēja LVF. "Visdrīzākais, arī citu sporta veidu pārstāvji saskarsies ar šādām problēmām. Uzskatu, ka mūsu vīriešu izlases dalība Eiropas čempionāta kvalifikācijā ir arī valsts interesēs, tādēļ turpināsim komunikāciju ar attiecīgajām instancēm, lai varam atrast labāko risinājumu šai situācijai."

Savukārt Latvijas izlases galvenais treneris igaunis Avo Kēls pauda gatavību pakļauties prasībām, kas attiecīgajā brīdī būs spēkā. Viņu vairāk uztrauc, kā organizatori Kiprā veiks nepieciešamos pasākumus komandu dalībnieku veselībai un drošībai.

“Likums ir likums," teica Kēls. "Mēs komandā esam 14 spēlētāji un personāla darbinieki. Arī mēs esam atbildīgi par citu cilvēku veselību Latvijā. Igaunijā prasa to pašu."

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā tikai grupa, kur iekļauta Latvija, Kipra, Spānija un Moldova, augusta beigās un septembra sākumā vienā valstī uzreiz izspēlēs abus apļus. Pārējās sešās grupās finālturnīra dalībniekus noskaidros 2021.gada janvārī. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas uzvarētāji, kā arī pieci labākie otrās vietas ieguvēji.

Latvijas izlasē kvalifikācijas turnīram vairs negatavojas Jānis Jansons, Edgars Šimanskis un Toms Vanags. Jansona un Šimanska pozīcijās Kēlam ir citi favorīti, bet Vanags no dalības atteicās pats privātu iemeslu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti