"Beach Pro" tūres Jūrmalas "Elite 16" turnīrs pludmales volejbolā

Baltijas kauss riteņbraukšanā

Visiem Latvijas pāriem pludmales volejbola tūres posms Jūrmalā noslēdzas grupu kārtā

Trīs Latvijas pludmales volejbola pāri profesionālās tūres augstākā līmeņa "Elite 16" turnīru Jūrmalā piektdien turpināja ar zaudējumiem un šķīrās no izredzēm spēlēt ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Vienīgo uzvaru mājiniekiem pēdējā spēlē guva Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, bet Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa un vīriešu turnīrā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš visās cīņās zaudēja.

(papildināts ar Tīnas Graudiņas/Anastasijas Kravčenokas uzvaru)
Samoilovs/Šmēdiņš ar 1:2 (21:23, 21:14, 15:17) piekāpās itāliešiem Paolo Nikolai/Samuelem Kotafavam, bet grupas turnīra noslēgumā ar 0:2 (17:21, 16:21) zaudēja Nīderlandes duetam Kristiānam Varenhorstam/Stīvenam van de Veldem. Grupas turnīra startā Samoilovs/Šmēdiņš dienu iepriekš piekāpās Itālijas pārim Danielem Lupo/Aleksam Ranjēri (0:2). Samoilovam/Šmēdiņam jau pēc otrās spēles vairs nebija iespēju grupā pakāpties uz otro vietu, kas ļautu spēlēt ceturtdaļfinālā.

Sieviešu turnīra galvenās favorītes Graudiņa/Kravčenoka piektdien ar 1:2 (15:21, 21:18, 13:15) piekāpās Eduardu Santošai Lišboa/Anai Patrisijai Ramosai un šķīrās no izredzēm tikt ceturtdaļfinālā. Pēdējā grupas spēlē Graudiņa/Kravčenoka ar 2:1 (18:21, 21:14, 15:10) uzveica Viktoriju Tostu/Tainu Bigi, bet ar to bija par maz iekļūšanai izslēgšanas turnīrā.  Pirmajā spēlē latvietes zaudēja vēl vienam Brazīlijas pārim Barbarai de Freitašai/Karolinai Salgado (1:2). Grupā divi spēcīgākie pāri vēl pirms pēdējās spēļu kārtas nodrošināja abas ceļazīmes uz izslēgšanas turnīru.

Kravčenoka intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka dueta galvenais sezonas starts būs jūnijā pasaules čempionātā, bet līdz tam jāizpilda visi trenera uzdevumi, lai sasniegtu labākos rezultātus.

Savukārt Ozoliņa/Skrastiņa piektdien ar 0:2 (10:21, 10:21) piekāpās kvalifikāciju pārvarējušam ASV pārim Sārai Sponsilai/Terēzai Kenonai un uz dalību ceturtdaļfinālā vairs nepretendēja. Pēdējā spēlē grupā Ozoliņa/Skrastiņa ar 0:2 (10:21, 14:21) zaudēja arī brazīlietēm Talitai da Ročai Antunešai/Rebekai Barbosai Silvai. Iepriekš pirmajā spēlē Ozoliņa/Skrastiņa ar 0:2 kapitulēja amerikānietēm Sārai Hjūdžai/Kellijai Kolinskei (0:2).

Katrā grupā divas spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā. Turnīra uzvarētāji kļūs zināmi svētdien, 5. jūnijā.

Jau vēstīts, ka visi seši kvalifikācijā trešdien startējušie Latvijas pāri zaudēja pirmajā kārtā. Trijiem Latvijas duetiem dalība pamatsacensībās bija nodrošināta bez dalības kvalifikācijā.