Sporta ziņas

Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pārstāvēs Latviju sezonas pēdējā "Grand Slam"

Sporta ziņas

Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers par sporta finansējumu

Doma laukumā šodien sāksies Rīgas pludmales volejbola nedēļa

Vecrīgā nedēļa paies pludmales volejbola zīmē

Blakus radiomājai, Doma laukumā, otrdien sāksies Rīgas pludmales volejbola nedēļa, kuras laikā dažāda līmeņa smilšu volejbola spēlētāji sacentīsies laukumā Vecrīgas sirdī. Šāda veida pasākums Latvijā notiek pirmo reizi, bet ārzemēs smilšu volejbola laukumu “iznešana” ārpus pludmalēm ir visai ieraksta prakse. Nedēļas beigās Doma laukumā izcīnīs arī Latvijas kausu pludmales volejbolā, un par to sacentīsies arī pašmāju un ārzemju profesionālie pāri.

Rīgas pludmales volejbola nedēļas rīkotājs Arnis Tunte stāsta, ka otrdienas vakarā plkst. 19 pasākumu atklās amatieru turnīrs “Pludmales karalis un karaliene”, kur labākie amatieru līmeņa pludmales volejbolisti sacentīsies par jau minētajiem tituliem. 29. augustā notiks bērnu diena un vakarā arī amatieru pāru turnīrs, 30. augustā notiks sabiedrībā pazīstamu cilvēku labdarības turnīrs, bet piektdien, 31. augustā, un sestdien, 1. septembrī, Doma laukuma smiltīs spēlēs profesionāļi.

“Ja runa par pludmales volejbola profesionāļiem, tad sacensības sāksies 31. augustā plkst. 18.00 un beigsies 1. septembrī sešos vakarā,” Latvijas Radio norādīja Tunte.

Uzvarētājs izcīnīs Latvijas kausu pludmales volejbolā, kas ir jau izveidota trofeja. To nodrošinās Latvijas Volejbola federācija, kas gan nolēma neiesaistīties turnīra rīkošanā.

“Sākumā mēs kā Latvijas Volejbola federācija gribējām iesaistīties šī pasākuma organizēšanā, bet, laikam ejot, sapratām, ka mums to projektu šovasar ir tik daudz, ka mēs fiziski nevaram iesaistīties. Tā ideja nākotnē ir Latvijas čempionāts pludmales volejbolā, tad arī šis pasākumus, kuru mēs nosaucām par Latvijas kausa izcīņu – mēs kā federācija sagatavosim kausu, un arī pludmales volejbolā būs kausa ieguvējs, tāpat kā klasiskajā volejbolā,” Latvijas Radio atklāja Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs.

Iedvesmu turnīra rīkošanai Doma laukumā Tunte smēlies citur Eiropā, kur spēles ienešana pilsētvidē nav nekas neparasts. Viņš atklāja, ka Doma laukumā ir atvesti apmēram 200 kubi smilšu, kas ir apmēram 300 tonnas. Organizatori cer visas spēles noslēgt līdz plkst. 22, lai apkārtējo namu iedzīvotājiem netraucētu naktsmieru.

Šajā turnīrā sākotnēji dalību apstiprināja arī abi vadošie Latvijas pludmales volejbola pāri – Aleksandrs Samilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Samoilovam šoreiz būs jāiztiek bez Šmēdiņa, jo viņš nesen nopietni savainoja plecu. Samoilovs Doma laukumā spēlēs kopā ar šveicieti Mirko Gersonu.

Savukārt Pļaviņa pārinieks Točs ir priecīgs, ka šāds turnīrs notiks Rīgā: “Maģiski, jo vecpilsētas fons ar moderno ļoti labi izskatās, un ir ļoti patīkami spēlēt.” Pludmales volejbolists uzsvēra, ka Vecrīgā ir ļoti daudz tūristu, ka palīdzētu popularizēt arī sporta tūrismu Rīgā.

Tunte atklāja, ka pasākums ir par brīvu, taču tribīnēs ir tikai 400 vietas. Ja apmeklētāju būs vairāk, tas neliegs redzēt spēles, stāvot pie sētiņas, kas norobežo laukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti