Uz Latvijas volejbola izlases treniņiem uzaicina 15 kandidātus

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls uz pirmo treniņnometni uzaicināja 15 kandidātus, ceturtdien informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF). Volejbolisti 2. maijā sāksies gatavoties startam Eiropas līgā.

Ne visi Kēla nolūkotie spēlētāji varēs piedalīties pavasara treniņos - Zigurdam Adamovičam jāveic pleca operācija, bet Vladislavam Blumbergam jāpabeidz mācības ģimnāzijā. Tiesa, komandā Eiropas sudraba līgas sacensības uztver kā pārbaudes turnīru, lai labāk sagatavotos Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm augustā.

Kēls iespēju robežās sekojis līdzi izlases leģionāru gaitām un ilgi runājis pa telefonu ar Francijā spēlējošo Hermanu Egleskalnu. Treneris cer uz Egleskalna iekļūšanu Francijas čempionāta finālā, kas notiks 5. maijā. Tādējādi izlases treniņnometnes sākumā volejbolists vēl būs piesaistīts klubā, jo jānokārto arī formalitātes un jāapmeklē pēcsezonas pasākumi ar sponsoriem. Ātrāk par 15. maiju Kēls Latvijā Egleskalnu negaida, turklāt spēlētājam ir problēmas ar muguru.

"Kad viņš [Egleskalns] ieradīsies, izrunāsimies," Kēlu citēja LVF. "Daudz kas būs atkarīgs no tā, vai mēs iekļūsim Eiropas līgas finālčetriniekā. Tad vēl runāsim, bet jūlijā viņš būs izlasē. Diagonālā uzbrucēja postenī mums spēlēs Edvarts Buivids un Reinis Pekmans.”

Kēls uzskata, ka darbu Latvijas izlasē šopavasar spēs veiksmīgi apvienot ar pienākumiem Pērnavas volejbola klubā, vadot komandu Igaunijas čempionāta finālsērijā par 3. vietu, kas sāksies 3. maijā un var ilgt piecas spēles. Spēles Igaunijā būs ik pēc dienas, kas trenerim ļaus ierasties arī Latvijā.

Pirmajās trijās dienās izlases treniņos Kēls vairāk plāno fiziskās sagatavotības vingrinājumus, kur viņa klātbūtne nav tik nepieciešama. Savukārt Kēla palīgam izlasē Borisam Kolčinam pēdējā spēle Krievijas čempionātā bronzas sērijā var būt 27. aprīlī, kam, iespējams, vēl sekos sarunas par turpmāko sadarbību. Tomēr Kēls nešaubās, ka pirmajās izlases treniņu dienās pilnīgi pietiks ar fiziskās sagatavotības treneri Tarmo Tītu un vēl vienu viņa palīgu Gunti Ataru.

Eiropas Sudraba līgā pirmā spēle Latvijai paredzēta 19. maijā viesos Klāgenfurtē pret Austriju.

Latvijas izlases kandidāti treniņnometnē

Cēlāji: Deniss Petrovs (Ļeņingradas apgabala "Dinamo", Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši")

Otrais temps: Ruslans Sorokins ("Altai" VK, Kazahstāna), Romāns Saušs ("SWD Powervolleys", Vācija), Toms Vanags ("Volejbal Usti nad Labem", Čehija), Aleksandrs Kudrjašovs ("Jovens Fonte Bastardo", Portugāle), Armands Āboliņš (Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Limbaži/MSĢ")

Diagonāle: Edvarts Buivids ("SWD Powervolleys", Vācija), Reinis Pekmans ("Martigues Volley Ball", Francija), Kristaps Platačs ("Limbaži/MSĢ")

Pirmais temps: Toms Švans (Parnu VC, Igaunija), Andrejs Zavarotnijs ("RTU/Robežsardze"), Andis Cimoška ("RTU/Robežsardze")

Libero: Ingars Ivanovs ("Karelian Hurmos", Somija)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti