Ukrainas volejbolisti Krastiņa vadībā zaudē titula īpašniekiem serbiem Eiropas čempionātā

Galvenā trenera Uģa Krastiņa vadītā Ukrainas valstsvienība piektdien Krakovā Eiropas volejbola čempionāta grupas kārtas spēlē ar 0:3 zaudēja Serbijas izlasei, kas ir titula pašreizējā īpašniece.

Pirmajos divos setos uzvarētāju noteica tikai divu punktu starpība, bet abas reizes pārāka bija Serbijas valstsvienība. Ukraiņi trešajā setā atspēlēja deficītu un izvirzījās vadībā 20:19, tomēr galotnē vēlreiz stabilāk nospēlēja Serbijas izlase, nodrošinot uzvaru savstarpējā duelī tāpat kā ceturtdaļfinālā 2019.gadā ceļā līdz zelta medaļām.

Abas komandas turnīru A grupā sāka ar uzvarām - Ukrainas izlase pārspēja grieķus (3:2), savukārt Serbijas volejbolisti bija pārāki par Beļģijas valstsvienību (3:1). Piektdien pirmajā spēlē mājinieku poļu pārstāvētajā A grupā Portugāle ar 3:2 uzvarēja Beļģijas izlasi.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmajā spēlē D grupā Tallinā trešdien pārspēja mājiniekus igauņus un gatavojas nākamajai spēlei sestdien pret Horvātiju. Pirmajā spēlē turnīrā Horvātijas izlase piektdien ar 0:3 zaudēja Vācijai, savukārt olimpiskie čempioni francūži ar 3:0 bija pārāki par Slovākijas izlasi.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.