Sporta studija

Elvis Stuglis - futbola čempions četras sezonas pēc kārtas

Sporta studija

Madars Razma gatavojas debijai pasaules čempionātā šautriņu mešanā

Uģis Krastiņš - smaidīgs latvietis pie Ukrainas volejbola izlases stūres

Uģis Krastiņš - smaidīgs latvietis pie Ukrainas volejbola izlases stūres

2019. gada Eiropas čempionāts volejbolā. Latvieša Uģa Krastiņa trenētā Ukrainas izlase pārsteidza volejbola pasauli. Apakšgrupu turnīrā uzvaras trijās no piecām spēlēm un astotdaļfinālā uzvara pār Beļģiju. Savukārt ceturtdaļfinālā piecu setu drāmā zaudēts nākamajai čempionei Serbijai.

Veiksmīgi aizvadītais čempionāts interesi par volejbolu Ukrainā pacēla jaunā līmenī. Krastiņš atklāja, ka sniegums čempionātā nebija brīnums, bet gan filozofija – komanda brauca uzvarēt. Krastiņš pastāstīja, ka Ukrainas izlase bijusi gatava sasniegt ko vairāk, bet zaudējums ceturtdaļfinālā  – nākamajiem čempioniem serbiem vienkārši paveicās.

Par Ukrainas izlases galveno treneri Krastiņš kļuva 2016. gadā, un pats sākums bija ļoti grūts. Nav bijis nekā, pat nebija bumbu pietiekamā skaitā. Tagad viss ir mainījies.

Volejbola funkcionāri sākumā brīnījušies, ka Krastiņš treniņos daudz smaida un komunicē ar spēlētājiem. Treneris gan uzskata, ka panākumu pamatā ir komandas ķīmijas veidošana.

Interesanti, ka vienu no šī brīža spēlētājiem treneri uzgājuši lielveikalā – pirms pieciem gadiem puisis lielveikalā krāmējis augļus, un tur arī uzrunāts – vai negrib spēlēt volejbolu. Treneri piesolījuši tādu pašu algu kā veikalā un uzaicinājuši uz treniņnometni. Puisis nebija iepriekš spēlējis volejbolu. Tagad viņš pēc statistikas ir labākais bloķētājs un spēlē ārzemēs.

Krastiņš ar visu ģimeni dzīvo Somijā, kur iepriekš sešus gadus spēlēja, bet pēc karjeras gandrīz tikpat ilgi strādāja par treneri. Sportista karjeru viņš iesāka Latvijā, ko ļoti labprāt atceras. Taču kopš 2016. gada viņš ir Ukrainā, trenējot Ļvovas klubu, ar kuru izcīnītas svarīgas godalgas.

Vairākus gadus Krastiņš bija Latvijas volejbola izlases galvenā trenera asistents. Par mūsu izlases galvenā trenera amatu viņš domā, taču saka, ka visam savs laiks. Šobrīd, attālināti raugoties uz Latvijas volejbolu, Uģis uzsver komunikācijas un pieredzes bagātināšanas nozīmi Latvijas treneru vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti