"Kas jāmaina Latvijas sportā?" aizvadītās sezonas spilgtāko brīžu izlase

Pārbaudes spēle basketbolā U20 sieviešu izlasēm Latvija - Lietuva. Matīss Rožlapa

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā "Depo Open 2022"

Točs/Fokerots un Brailko/Konstantinova triumfē pludmales volejbolā «Saulkrastu kokteilī». Galvenie notikumi

Latvijas pludmales volejbola čempionāta otrajā posmā - turnīrā "Saulkrastu kokteilis" - sestdien uzvarēja Edgars Točs/Kristians Fokerots vīriešiem un Varvara Brailko/Deniela Konstantinova sievietēm.

Točs/Fokerots finālā izcīnīja uzvaru trīs setos 2:1 (14:21, 21:18, 15:11) pār galvenajiem favorītiem Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu, kuri Saulkrastos ieradās no pasaules čempionāta Romā.

Spēles par 1.vietu vīriešiem epizodes

Izrāviens pirmā seta sākumā nodrošināja pārsvaru Samoilovam/Šmēdiņam, turklāt Samoilovs vairākkārt teicami nospēlēja blokā. Kļūdu sērija vairāku punktu garumā favorītus piebremzēja tikai uz brīdi pirms pārliecinošas seta izskaņas. Samoilovs un Šmēdiņš turējās nelielā vadībā arī otrajā setā, taču viņu vairākas kļūdas galotnē ļāva Točam/Fokerotam panākt mačā izlīdzinājumu. Izšķirošajā trešajā setā Točs un Fokerots kļūdījās mazāk nekā pretinieki un izcīnīja uzvaru.

Apbalvošanas ceremonija

Točs un Fokerots pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukumā paši radīja sev problēmas, taču spēja tās pārvarēt. Pirmā seta beigās duets pieradis pie mākslīgā apgaismojuma un spēles turpinājums jau abiem izdevies labāk.

Saruna ar Edgaru Toču un Kristianu Fokerotu

Sievietēm par pirmajām "Saulkrastu kokteiļa" uzvarētājām kļuvušās Brailko/Konstantinova finālā ar 2:0 (21:16, 21:17) pārspēja Lietuvas pāri Ievu Vasiļauskaiti/Urti Andrjukaitīti.

Spēles par 1.vietu sievietēm epizodes

Iepriekš Saulkrastu turnīrs risinājās tikai vīriešiem, tiesa, dāmām šoreiz vēl bija krasi mazāks naudas balvu fonds.

Saruna ar Varvaru Brailko/Denielu Konstantinovu

Brailko un Konstantinova pašaizliedzīgi cīnījās aizsardzībā un ieguldīja enerģiju uzbrukumos, pirmajā setā droši nostiprinoties vadībā un neļaujot pretiniecēm pārņemt iniciatīvu arī spraigākā seta galotnē. Otrais sets izvērtās spēkos līdzvērtīgāks. Lietuvietes ar agresīvākām servēm veiksmīgāk sāka setu, tomēr latvietes spēja spēli līdzsvarot un vairākkārt blokā izcēlās Konstantinova. Mača galotnē uzvarētājas pārsvaru noturēja.

Bronzas finālā vīriešiem pirmā posma uzvarētāji Artūrs Rinkevičs/Ardis Daniels Bedrītis ar 2:0 (21:15, 21:16) pārspēja Sandri Andrejevu/Tomu Benjavu.

Spēles par 3.vietu vīriešiem epizodes

Spraigāks spēlē par 3.vietu vīriešiem izvērtās tikai pirmā seta sākums. Mača turpinājumā izpaudās perspektīvā dueta Rinkeviča/Bedrīša pārākums, abiem spēlētājiem apliecinot, ka ziemā treniņos ieguldītais darbs nav bijis veltīgs.

Saruna ar Artūru Rinkeviču/Ardi Danielu Bedrīti

Rinkevičs un Bedrītis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ir jāmāk saņemties pēc zaudējumiem, bet Saulkrastos pēc neveiksmes pusfinālā tas nebija viegli, zinot, pirmajā posmā abiem izdevās uzvarēt. Duets nākamās nedēļas turpinās centīgi gatavoties turnīram Portugālē, lai gūtu jaunus panākumus.

Cīņā par 3.vietu sievietēm Kristīne Briede/Kitija Martini Ādamsone ar 2:0 (21:15, 21:19) uzveica lietuvietes Irinu Zobņinu/Danieli Kvedraiti.

Spēles par 3.vietu sievietēm epizodes

Latvijas pāris veiksmīgāk izmantoja iespējas spēlē laukuma pretvēja pusē un pārliecinoši uzvarēja pirmajā setā. Savukārt otrajā setā latvietes nenoturēja iekrāto pārsvaru, bet drošāk nospēlēja galotnē un izcīnīja uzvaru.

Saruna ar Kristīni Briedi/Kitiju Martini Ādamsoni

Briede un Ādamsone pēc bronzas mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pusfināls bija mazliet grūtāks, bet izdevās nokoncentrēties arī cīņai par 3.vietu. Jaunās volejbolistes neslēpa, ka ar bronzu turnīrā ir apmierinātas.

Samoilovs/Šmēdiņš pusfinālā ar 2:0 (21:16, 21:18) uzveica Andrejevu/Benjavu, bet Točs/Fokerots ar 2:1 (21:17, 15:21, 15:13) pārspēja Rinkeviču/Bedrīti.

Pusfinālos sievietēm Brailko/Konstantinova ar 2:1 (19:21, 21:13, 15:8) uzvarēja Briedi/Ādamsoni, savukārt divu Lietuvas pāru duelī Vasiļauskaite/Andrjukaitīte ar 2:1 (23:25, 21:16, 15:7)  bija pārākas par Zobņinu/Kvedraiti.

"Saulkrastu kokteiļa" organizators Andris Vanags par turnīra vēsturi
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Saulkrastos notika otrais no pieciem Latvijas čempionāta sezonas pamata posmiem, pēc kuriem noslēgumā vēl sekos lielais fināls.