Volejbols

Eiropas čempionāta atlase volejbolā sievietēm. Spānija – Latvija. Tiešraide

Volejbols

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle Somija-Latvija. Intervija ar Vladislavu Blumbergu

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle Somija-Latvija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti trīs setos zaudē somiem Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien viesos ar 0:3 zaudēja Somijas valstsvienībai priekšpēdējā spēlē 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, sarežģījot cīņu par iekļūšanu finālturnīrā. Lai gan Latvijas iespējas tikt uz finālturnīru būs atkarīgas no situācijas citās grupās, pašu neizmantotās iespējas neatstāj būtiskas izredzes.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 13 punktu guvumu bija Hermans Egleskalns.

Somi pirmajā setā pašaizliedzīgi cīnījās aizsardzībā un darbojās mazliet saskaņotāk, kas pēc spēkos līdzvērtīga spēles sākuma palīdzēja mājiniekiem iegūt 14:7 pārsvaru. Izvirzījušies vadībā, somi vēl vairāk saasināja serves, bet Latvijas izlasei īsti nebija argumentu, kas ļautu sadeldēt rezultāta starpību.

Otrā seta epizodes

Līdzīgi otrā seta vidū Somijas izlase nostiprinājās vadībā un, ieguvusi pārsvaru, gan pārliecinoši darbojās aizsardzībā, gan agresīvi servēja un veiksmīgi uzbruka. Savukārt Latvijas volejbolisti servēs daudz kļūdījās, kas sarežģīja izredzes krāt punktus.

Saruna ar Austri Štālu

Latvijas izlases treneris Austris Štāls pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai ar servēšanu ir lielas problēmas, kas liedz radīt spiedienu uz pretiniekiem, un arī servju uzņemšana nesokas. Štāls paskaidroja, ka spēlētāji laukumā daudz kur kavē, kā arī parādīt labāko sniegumu Latvijas izlasei liedz lielāks psiholoģiskais spiediens. Štāls uzsvēra, ka komandai jāspēlē brīvāk un jāuzņemas iniciatīva, jo nav ko zaudēt un jāmēģina gūt prieku no spēles, aizmirstot par spiedienu.

Spraigāka cīņa bija trešajā setā, kurā somi gan panāca 15:10 pārsvaru, bet favorītu vadība ilgāku brīdi nebija tik pārliecinoša kā iepriekš mačā. Tomēr, tuvojoties spēles izskaņai, Somijas volejbolisti piespieda latviešus vairāk kļūdīties un galotnē mača iznākums bija skaidrs.

Saruna ar Vladislavu Blumbergu

Latvijas izlases volejbolists Vladislavs Blumbergs pēc mača intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komanda neveiksmīgi nospēlēja gan servēs gan servju uzņemšanā, kas pašiem radīja sarežģījumus arī uzbrukumā. Tika pazaudēts spēles pavediens un, lai arī komanda tuvāk spēles beigām mēģināja mainīt cīņas noskaņu, tas nenostrādāja, paskaidroja Blumbergs. Viņaprāt, komanda bija labi noskaņojusies, bet neizdevās salauzt pretiniekus ne kādam individuāli, nedz komandai kopumā. Pietrūcis arī spilgtu epizožu, kas komandu iedvesmotu. Blumbergs neslēpa, ka ir vilšanās sajūta, bet katra spēle dod mācību nākotnei.

Abu komandu pirmajā duelī Valmierā pārāki ar 3:1 bija somi, kas trīs valstsvienību grupā abās spēlēs uzveica arī Austriju un pēdējā atlases mačā nodrošināja grupā pirmo vietu.

Lai iekļūtu finālturnīrā, jāuzvar grupā vai jābūt piecu labāko vienību vidū pārējo komandu konkurencē.

Latvijas volejbolisti pēdējo spēli kvalifikācijas grupā aizvadīs 21. augustā Jelgavā pret iepriekš viesos uzveiktajiem austriešiem.

Kvalifikācijā 26 valstsvienības ir sadalītas septiņās grupās. Astoņas komandas vietu finālturnīrā ir nodrošinājušas pēc 2021. gada Eiropas čempionāta rezultātiem, kā arī četrām valstsvienībām dalība ir garantēta kā rīkotājām. Finālturnīra rīkošanas laiks vēl nav oficiāli noteikts, kā arī nav paziņots, kura valsts līdzās Itālijai, Bulgārijai un Ziemeļmaķedonijai organizatoru rindās aizstās Ukrainu.