Zaudējums Izraēlā sarežģī Latvijas volejbolistu izredzes Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība trešdien viesos ar 0:3 (23:25, 27:29, 13:25) zaudēja Izraēlai pirmajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā un sarežģīja izredzes pacīnīties par iekļūšanu finālturnīrā. Latvijas izlase grupā jāaizvada vēl trīs spēles.

Pirmajos divos setos izraēlieši bija pārāki spraigā galotnē, bet trešā seta vidū Latvijas izlases spēle pajuka, paverot pretiniekiem ceļu uz uzvaru.

Pārākums blokā Latvijas volejbolistiem palīdzēja iegūt pārsvaru pirmajā setā, tomēr mājinieki ar centīgu darbību aizsardzībā un labām servēm turēja pretiniekiem līdzi.

Izraēlas izlase pirmajā setā gūst uzvaras punktu

Pēc pāris Latvijas izlases kļūdām izraēlieši ieguva 17:15 vadību un divu punktu pārsvaru nosargāja līdz seta beigām.

Izraēlieši savā labā noslēdz otro setu

Latvieši veiksmīgi sāka otro setu, izvirzoties vadībā ar 5:1, tomēr izraēlieši ne vien rezultātu izlīdzināja, bet arī panāca 18:14 pārsvaru. Latvijas izlase spēja līdzsvarot rezultātu 19:19, tomēr galotnē stabilāk nospēlēja mājinieki, kam īpaši izcēlās Vjačeslavs Bačkala.

Izraēlai uzvara trešajā setā un mačā

Savukārt trešajā setā Izraēlas izlase arvien palielināja pārsvaru un seta vidū rezultāts 8:17 Latvijas izlasei neko labu nesolīja. Viesiem krājās kļūdas un Izraēlas volejbolisti bez spriedzes tika pie uzvaras.

Romāna Sauša intervija pirms spēles

Valstsvienības kapteinis Romāns Saušs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka īpaša vērība jāpievērš serves kvalitātei, jo no tās agresivitātes būs atkarīgi panākumi blokā un aizsardzībā.

Denisa Petrova intervija pirms spēles

Savukārt izlases cēlājs Deniss Petrovs Latvijas Televīzijai teica, ka apstākļi Izraēlā ir gana mājīgi, lai komanda parādītu savu labāko sniegumu.

Triju komandu atlases grupā ir arī igauņi, pret kuriem Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs svētdien "Arēnā Rīga". Spēli tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Pēc divu apļu izspēles kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā iekļūs grupu uzvarētāji, kā arī pieci labākie no septiņiem otro vietu ieguvējiem. Komandu skaits kvalifikācijas grupās atšķiras, tādēļ četru dalībnieku grupās otrās vietas ieguvēju noteikšanā neiekļaus rezultātus pret pēdējā pozīcijā palikušo vienību.