Sīkstie Slovēnijas volejbolisti atstāj Polijas izlasi bez cerībām uz Eiropas zeltu

Slovēnijas volejbola izlase sestdien Polijas pilsētā Katovicē sagādāja nepatīkamu pārsteigumu Polijas valstsvienībai, ar 3-1 (27:25, 30:32, 25:16, 37:35) uzvarot mājnieci un par favorītiem uzskatīto komandu atstājot bez iespējas tikt pie Eiropas zelta.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Tončeks Šterns, bet 17 - Klemens Čebuljs. Tikmēr poļiem rezultatīvākais bija Kubas izcelsmes spēlētājs Vilfredo Leons, kurš salādēja 20 punktus.

Pirmā seta ievadā Slovēnijas izlase ātri panāca divu punktu pārsvaru, taču jau visai drīz par turnīra favorītiem uzskatītie mājinieki ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet izvirzījās vadībā, pirmo setu uzvarot ar pārliecinošu 25:17.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Arī otrajā setā slovēņiem izdevās izvirzīties vadībā, bet pie 10:10 rezultātu izdevās izlīdzināt. Seta galotne izvērtās visai asa, brīžiem izvirzoties vadībā Polijai, brīžiem Slovēnijai. Skatītājiem skaļi un emocionāli atbalstot savējos, taču šoreiz slovēī izrādījās pārāki ar 32:30.

Otrā seta spilgtākās epizodes

Trešajā setā slovēņi jau bija sajutuši uzvaras garšu un ātri vien izvirzījās vadībā ar sešu punktu starpību, un pie rezultāta 4:10 poļi bija spiesti pieprasīt pārtraukumu. Bet slovēņi turpināja audzēt punktu starpību, un uzvarēja setu ar 25:16.

Trešā seta spilgtākās epizodes

Ceturtajā setā pirmo punktu guva tieši slovēņi, taču turpmāk cīņa turpinājās punkts punktā, līdz Polija guva divu trīs puktu pārsvaru, kas gan neļāva favorītiem justies komfortabli. Taču savu komandu uz priekšu dzina skatītāji. Seta galotnē kad spēle atguva intrigu - 23:23. Un seta galotnē veiksme bija slovēņu pusē - 30:28. Bet... pēc veidoatkārtojuma noskatīšanās rezultāts uz tablo 29:29. 32:30 uz tablo, bet atkal videoatkārtojuma noskatīšanās mainīja rezultātu - 31:31. 37:35 - ar šādu rezultātu Slovēnijai beidzot izdevās uzvarēt setu un arī spēli.

Protams, skatītāju atbalsts šajā duelī piederēs mājiniecei Polijai, kura ceturtdaļfinālā ar 3-0 (25:15, 26:24, 25:19) uzvarēja Krievijas izlasi.

Savukārt Slovēnija ceturtdaļfinālā ar 3-0 (25:21, 25:19, 27:25) bija pārāka par Čehijas izlasi.

Vēlāk sestdien pusfināla spēlē tiksies Serbijas un Itālijas valstsvienības. Spēles tiešraide plkst. 21.50 LTV7 un LSM.lv.