Svētdien Jelgavā jātur īkšķis par volejbola izlasi

Nedēļas nogalē sporta līdzjutēji aicināti atbalstīt Latvijas vīriešu volejbola izlasi. Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Vilde pēc pirmā zaudējuma Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešās kārtas pirmajā mačā trīs setos izbraukumā Turcijai atzina, ka „vēlme uzvarēt ir laba lieta, bet nedrīkst pārgribēt”.

Svētdienas spēle Jelgavā, Zemgales olimpiskajā centrā, sāksies piecos pēcpusdienā un spēles likme ir ļoti augsta. Uzvarētājs divu spēļu summā iekļūs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur mūsu volejbolisti pēdējo reizi spēlēja pirms 18 gadiem. Ja rezultāts pēc otrās spēles būs neizšķirts, tad Jelgavā tiks aizvadīts "Zelta sets".

Latvijas vīriešu volejbola izlase viesos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 3.kārtas pirmajā spēlē ar 20/25, 17/25 un 23/25 piekāpās mājiniecei Turcijai.

Galvenais treneris Raimonds Vilde norādīja, ka pajuka servju uzņemšana, puiši izskatījās nedaudz „pārdeguši”. Treneris neizslēdza iespēju, ka otrajā spēlē sākumsastāvā būs izmaiņas. Divas no vakar veiktajām maiņām notikušas tādēļ, ka dienu iepriekš treniņā muguru savainoja Jānis Vāvers, tāpat sāpes ceļgalā sajutis arī cēlājs Deniss Petrovs, tādēļ otrā seta sākumā viņš pats lūdzis maiņu.

Traumas daļēji ietekmēja spēles saturu - to telefonintervijā atzina arī volejbola apskatnieks Artūrs Vaiders. Viņš uzsvēra, ka precīzāk jāstrādā gan servju uzņemšanā, gan kvalitatīvākai jābūt spēlei blokā.

„Treniņā savainojumu guva Jānis Vāvers. Dakteri gan viņu „pacēla uz kājām”, taču jau pēc pirmā seta varēja just, ka viņš nav tādā kondīcijā, lai varētu šādā līmenī nospēlēt. Līdz ar to pie vārda tika Andrejs Zavarotnijs. Uz traumu rēķina tomēr zaudējumu nevar norakstīt. Ja tā objektīvi, tad Latvija zaudēja vairāk nekā turki uzvarēja… Arī tagad turki brauc uz Rīgu ar gana lielu pārliecību, ka ir labāki un tiks tālāk. Protams, mums jāuzvar - jānospēlē sava spēle visos spēles elementos,” saka Vaiders.

Pieredzes ziņā Turcijai ir pārsvars, augsta līmeņa spēļu pieredze no Latvijas volejbolistiem ir tikai Denisam Petrovam, Ansim Medenim un Gundaram Celitānam, kurš Turcijā bija rezultatīvākais ar 14 gūtiem punktiem.

Latvija var uzvarēt Turciju un tas ir jāpierāda. Ar nosacījumu, ka katrs no spēlētājiem dod savu artavu, kā tas bija spēlē pret igauņiem. Ja atceramies vēl senāku vēsturi - Latvija rudenī spēja pieveikt Spāniju, kas noteikti ir augstāka līmeņa komanda par Turciju.

Otrā spēle cīņā par Eiropas čempionātu finālturnīru notiks Jelgavā 9. jūnijā. Ieeja Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti