Šveices spēcīgākā kluba volejbolists Buivids: Visvairāk jāstrādā serves uzņemšanā

Latvijas izlases volejbolists Edvarts Buivids aprīlī noslēdza līgumu ar Šveices spēcīgāko klubu Amrisvilas "Lindaren Volley I", kur viņam būs jāspēlē sev mazāk ierastā pozīcijā. Buivids sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka otrā tempa uzbrucēja loma liks pievērst daudz lielāku uzmanību servju uzņemšanas prasmēm. 

Buivids arī aizvadītajā sezonā spēlēja Šveicē, pārstāvot Lucernas “Lindaren Volley", kur tāpat kā valstsvienībā laukumā darbojās diagonāles pozīcijā. Šveices čempionāta pamatturnīru Lucernas komanda pabeidza ar septiņām uzvarām pēc kārtas, bet Buivids kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko spēlētāju. 

Edvarts Buivids par Šveicē gūto pieredziInita Kresa-Katkovska

  "Piespēle" podkāstā

   

   

   

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

  Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

  Pilnvērtīgi pabeigt sezonu Buividam gan neizdevās - Šveices meistarsacīkšu pamatturnīrā Lucernas “Lindaren Volley" ieņēma trešo vietu un pārvarēja ceturtdaļfināla slieksni, līdz čempionātu pārtrauca pandēmijas dēļ. 
   

  Buivids saskata, ka nebija viegli sezonu aizvadīt tik rezultatīvi, tomēr to viņš sev nebija izvirzījis par mērķi. Rezultativitāte nāca dabiski, darot lietas, lai komanda uzvarētu, paskaidroja volejbolists. Turklāt diagonāles pozīcijā mērķis bija gūt punktus, tādēļ rezultativitāte ir likumsakarīga, viņš piebilda.

  Par nokļūšanu labākā komandā Buivids priecājas, jo tas paver iespēju arī spēlēt Eirokausos un tuvināties augstākam līmenim.

  Apmpluā maiņa viņam ir mazliet negaidīta, tomēr spēlētājs izmantoja iespēju neskaidros laikos laicīgi noslēgt līgumu un nodrošināt nākotni uz nākamo sezonu. Buivids paskaidroja, ka nevēlējās ilgāk gaidīt, tādēļ izmantoja ļoti labu piedāvājumu. Arī

  pozīcijas maiņa viņu daudz nesatrauc.

  "Jau iepriekš esmu spēlējis šajā [otrā tempa] pozīcijā un tas nav neiespējami, ja komanda mani tajā redz," teica Buivids. "Protams, viegli nebūs un ir jāstrādā." 

  Otrā tempa uzbrucējs jeb pusīte no diagonāles spēlētāja galvenokārt atšķiras ar nepieciešamību uzņemt serves, kā arī ir jāuzbrūk no kreisās laukuma puses, paskaidroja Edvarts. Tādēļ viņš ir apņēmies visvairāk strādāt labākai servju uzņemšanai. "Ja izdosies atrast stabilitāti, lielu problēmu nebūs," uzsvēra volejbolists. 

  Šveices līgai Buivids saskata būtiskas attīstības perspektīvas.

  Pēc savas pieredzes viņš spriež, ka Vācijas līga ir soli Šveicei priekšā, bet Somijā volejbols ir apmēram tajā pašā līmenī. 

  Mājup pēc Šveicē pirmās sezonas Buivids devās jau 15.martā. Pašlaik viņš turpina gatavošanos un uztur sevi formā, gaidot iespēju trenēties kopā ar Latvijas izlasi. Eiropas čempionāta kvalifikācija, ko plānots sākt augusta beigās, pašlaik nav atcelta, tādēļ Buivids gaida, kad valstsvienībai būs ļauts pulcēties uz pirmajiem treniņiem. Viņš cer, ka tas notiks ne vēlāk kā jūnijā, kā arī volejbolists paļaujas, ka vasaras beigās jau būs atvērtas robežas, lai varētu ierasties savā jaunajā klubā Šveicē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti