Šmēdiņš/Samoilovs trešajā «Grand Slam» posmā pēc kārtas cīnīsies par medaļām

Latvijas pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs sestdien ceturtdaļfinālā ar 2:1 (19:21, 22:20, 15:10) spraigā cīņā pārspēja brazīliešus Rikardu Santušu/Alvaru Filju un nodrošināja vietu Romas "Grand Slam" posma pusfinālā, informēja organizatori. Šmēdiņš/Samoilovs jau trešajā "Grand Slam" posmā pēc kārtas cīnīsies par medaļām - maijā Argentīnā viņi uzvarēja, bet Nīderlandē pirms nedēļas ieguva 2.vietu.

Pusfinālā svētdien Šmēdiņu/Samoilovu gaida tikšanās ar vēl vienu Brazīlijas pāri Alisonu Čeruti/Emanuelu Rego. Atkarībā no pusfināla iznākuma ar sesto numuru izliktais Latvijas duets pēdējā spēlē turnīrā cīnīsies par 1. vai 3.vietu. Otrā pusfinālā brazīliešu Pedru Salgadu/Brunu Šmita pretinieki būs ASV pludmales volejbolisti Filips Dalhauzers/Šons Rozentals.

Ceturtdaļfināla cīņā Šmēdiņš/Samoilovs veiksmīgi sāka izšķirošo trešo setu, izvirzoties vadībā ar 10-6. Lai gan Santušs/Filju spēja samazināt rezultāta starpību līdz 12-10, turpinājumā viņi vairs neguva ne punkta. Iepriekš astotdaļfinālā Šmēdiņš/Samoilovs ar 2:0 (21:19, 22:20) uzvarēja mājiniekus un turnīra galvenos favorītus Paolo Nikolai/Danieli Lupo.

Vietu astotdaļfinālā Šmēdiņš/Samoilovs nopelnīja piektdien ar uzvaru pār vāciešiem Sebastjanu Dolingeru/Stefanu Vindšeifu (2:1). Iepriekš trijās spēlēs grupā Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja divas uzvaras, ar ko nepietika, lai uzreiz tiktu otrajā izslēgšanas kārtā jeb astotdaļfinālā.

Dalītā 9.vietā turnīrā finišēja Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš, kuri sestdien astotdaļfinālā ar 1:2 (21:18, 15:21, 10:15) piekāpās austriešiem Klemensam Dopleram/Aleksandram Horstam. Izslēgšanas cīņas Sorokins/Šmēdiņš iepriekš sāka ar uzvaru pār holandiešiem Dānu Spijkersu/Kristiānu Varenhorstu (2:1).

Jau vēstīts, ka Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda netika tālāk par grupas spēlēm un posmā dalīja 25.vietu.

Romas "Grand Slam" posma balvu fonds ir 220 000 dolāru.