Šmēdiņš/Samoilovs izlauž ceļu uz Maskavas «Grand Slam» turnīra pusfinālu

Latvijas pludmales volejbola līderi Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs sestdien Maskavā izcīnīja divas uzvaras "Grand Slam" sacensību izslēgšanas turnīrā un nodrošināja dalību pusfinālā, informēja organizatori. Vietu četru spēcīgāko pāru vidū Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja spraigā spēlē pret vāciešiem Larsu Flīgenu/Aleksandru Valkenhorstu, kurus pārspēja ar 2:0 (28:26, 27:25).

Dienas pirmajā spēlē Šmēdiņš/Samoilovs astotdaļfinālā ar 2:0 (21:18, 21:16) uzvarēja kanādiešus Maveriku Haču/Kristianu Redmanu. Astoņos "Grand Slam" posmos Šmēdiņš/Samoilovs tikai divreiz nav tikuši vismaz ceturtdaļfinālā, bet trijos turnīros, kur viņi pārvarējuši ceturtdaļfināla barjeru, abi nav finišējuši zemāk par 2.vietu.

Ar trešo numuru izlikto Šmēdiņa/Samoilova pretinieki cīņā par vietu finālā būs brazīlieši Rikardo Santušs/Alvaro Filjo, kuri izlikti kā ceturtais spēcīgākais pāris. Otrā pusfinālā spēlēs vēl viens Brazīlijas duets Emanuels Rego/Evandro Oliveira un austrieši Lorencs Petučnigs/Aleksandrs Horsts.

Izšķirošās cīņas par godalgām turnīrā ar 220 000 dolāru balvu fondu Maskavā, Ūdens parka stadionā, risināsies svētdien.

Jau vēstīts, ka otrs Latvijas pāris Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš iepriekš pirmajā izslēgšanas kārtā ar 0:2 (18:21, 15:21) zaudēja Petučnigam/Horstam un sacensības pabeidza dalītā 17.vietā. Vēl viens Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs kopīgajā debijā zaudēja vienīgajā spēlē kvalifikācijā un netika pamatturnīrā.

Iepriekš grupas kārtā Šmēdiņam/Samoilovam pietika ar divām uzvarām trijās spēlēs, lai ieņemtu pirmo vietu grupā un uzreiz tiktu izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Turpretim Sorokins/Šmēdiņš grupā ieņēma otro vietu un izslēgšanas spēles sāka no pirmās kārtas.