Šmēdiņš/Samoilovs izcīna vietu PČ astotdaļfinālā

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs piektdien Polijā pasaules čempionāta (PČ) izslēgšanas turnīru sāka ar sīvā cīņā gūtu uzvaru 2:0 (22:20, 27:25) pār Vācijas duetu Sebastjanu Dolingeru/Stefanu Vindšeifu un nodrošināja vietu astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Šmēdiņš/Samoilovs ir vienīgais Latvijas pāris, kas turpina cīņu pasaules meistarsacīkstēs.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Šmēdiņu/Samoilovu sestdien gaidīs cīņa ar Kanādas duetu Benu Sakstonu/Haimu Šalku, kurus pagājušajā nedēļas nogalē divreiz pārspēja "Saulkrastu kokteiļa" turnīrā.

Šmēdiņš/Samoilovs pirmajā setā atspēlējās un panāca neizšķirtu 7:7, bet vēlāk pēc Samoilova efektīvas spēles pie tīkla izvirzījās vadībā ar 13:11. Latvijas pāris galotnē bija vadībā ar 20:19 un uzbruka, bet nerealizēja pirmo setbumbu. Toties ar punktiem divās nākamajās izspēlēs Šmēdiņš/Samoilovs setu noslēdza savā labā.

Vēl sīvāka cīņa ritēja otrajā setā, līdz Vācijas duets kļūdījās divreiz pēc kārtas un ļāva Šmēdiņam/Samoilovam iegūt 20:17 pārsvaru. Tomēr trīs mačbumbas Vācijas pāris atspēlēja, un sets ieilga, līdz beidzot uzvaras punktu ar bloku pielika Samoilovs. Abām komandām aizvadot sezonā piekto savstarpējo spēli, ceturto uzvaru izcīnīja Latvijas pāris.

Jau ziņots, ka Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā piektdien ar 1:2 zaudēja austrāliešiem Īzakam Kapam/Kristoferam Makhagam un ierindojās dalītā 17.vietā. Trešais Latvijas duets Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš izstājās pēc grupu kārtas un dalīja 37.vietu.

Izslēgšanas spēlēs startēja 32 komandas. Izslēgšanas turnīrs Stare Jablonkos risinās pēc vienmīnusa sistēmas, tādēļ katrs zaudējums līdz pusfinālam nozīmē izstāšanos. Pasaules čempionāts beigsies svētdien ar finālspēlēm par medaļām.