Šmēdiņš/Samoilovs dala 5.vietu «Grand Slam» posmā Šveicē

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs sestdien Šveicē zaudēja ceturtdaļfinālā un ierindojās dalītā 5.vietā "Grand Slam" posmā, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par vietu pusfinālā Šmēdiņš/Samoilovs ar 0:2 (15:21, 16:21) piekāpās amerikāņiem Džeikobam Gibam/Keisijam Patersonam.

Šmēdiņš/Samoilovs turnīrā nopelnīja 480 reitinga punktu un 10 000 dolāru naudas balvu. Gibam/Patersonam Gštādē izdevās revanšēties par zaudējumu Šmēdiņam/Samoilovam Argentīnas "Grand Slam" turnīra finālā. Iepriekšējos trijos "Grand Slam" turnīros Šmēdiņš/Samoilovs spēlēja finālā. Maijā Argentīnā viņi uzvarēja, bet jūnijā Hāgā un Romā palika soli no titula.

Ar trešo numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs iepriekš sestdien astotdaļfinālā divos setos uzvarēja austriešus Aleksandru Hūberu/Robinu Zeidlu - 2:0 (22:20, 21:12). Grupas kārtā Šmēdiņš/Samoilovs uzvarēja Argentīnas pāri Ianu Mehamedu/Hulianu Amado Azādu (2:0) un divus Nīderlandes duetus Dānu Spijkersu/Kristiānu Varenhorstu (2:0) un Reinderu Nummerdoru/Rihardu Šuilu (2:0). Iegūtā pirmā vieta grupā nodrošināja vietu izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kur pretiniekos vēlāk iekļuva ar 17. numuru izliktie austrieši.

Pēc grupu kārtas izstājās abi pārējie Latvijas dueti Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda un kvalifikācijā cīņu sākušie Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš. Pēdam turnīrs turklāt beidzās otrajā spēlē ar gūtu muguras traumu, kas liedza turpināt sacensības.

"Grand Slam" sērijas turnīrs vīriešiem ar 220 000 dolāru balvu fondu beigsies svētdien.