Samoilovs/Šmēdiņš zaudē ceturtdaļfinālā, dala 5.vietu Pasaules tūres posmā Katarā

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien Kataras galvaspilsētā Dohā zaudēja Pasaules tūres četru zvaigžņu posma ceturtdaļfinālā un turnīru noslēdza dalītā 5.vietā, liecina rīkotāju informācija.

Spēlē par vietu turnīra četru labāko komandu vidū Samoilovs/Šmēdiņš ar 0:2 (11:21, 16:21) piekāpās brazīliešiem Evandro Gonsalvešam Oliveiram/Gustavo Karvalješam.

Pēc ātri zaudēta pirmā seta latvieši otrā seta sākumā izvirzījās vadībā ar 6-4, taču pretiniekiem labvēlīga bija pauze, kuras laikā sniedza medicīnisku palīdzību Gustavo Karvalješam. Viņš veiksmīgi atgriezās spēlē, Brazīlijas duets drīz pārņēma iniciatīvu un seta galotnē jau bija drošā vadībā.

Par aizkļūšanu līdz ceturtdaļfinālam Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 480 ranga punktu.

Iepriekš grupas kārtā Samoilovs/Šmēdiņš grupā pa reizei uzvarēja un zaudēja, nonākot pirmajā izslēgšanas kārtā. Izslēgšanas turnīru Latvijas pāris sāka ar uzvaru pār Krievijas duetu Aleksandru Ļihoļetovu/Ruslanu Bikanovu (2:0), bet spēlē par vietu ceturtdaļfinālā pārspēja arī itāliešus Paolo Nikolai/Danieli Lupo (2:0).

Otrs Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pēc diviem zaudējumiem grupā turnīru noslēdza dalītā 25.vietā.

Grupu uzvarētāji uzreiz tika otrajā izslēgšanas kārtā jeb astotdaļfinālā, turpretim pēdējās vietas ieguvējiem turnīrs beidzās. Grupas abas pārējās komandas turnīru turpināja izslēgšanas pirmajā kārtā. Sieviešu konkurencē Latvija turnīrā Dohā nav pārstāvēta.

Pļaviņš/Točs jau ir nodrošinājuši dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs, savukārt Samoilovam/Šmēdiņam vēl jākrāj punkti Pasaules tūrē, lai kvalificētos pēc vietas rangā. Turnīrs Dohā noslēgsies 12.martā.

KONTEKSTS:

Pasaules tūrē sacensības pēc to nozīmīguma ir sadalītas no viena līdz piecu zvaigžņu turnīriem. Zvaigžņu skaitam turnīrā ir piesaistīts gan iegūstamais reitinga punktu skaits, gan sacensību balvu fonds.

Līdz 2021.gada 13.jūnijam cīņa risinās arī par ranga punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.