Samoilovs/Šmēdiņš triumfē Latvijas finālā Dienvidāfrikā

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmo vietu ieguvušie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien sezonas pēdējā posma finālā Dienvidāfrikā ar 2:1 (15:21, 21:17, 15:10) pārspēja Mārtiņu Pļaviņu/Aleksandru Soloveju, informēja organizatori. Pirmo reizi divi Latvijas pāri tikās Pasaules kausa "Open" kategorijas turnīra finālā.

Par uzvaru Durbanā Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 500 reitinga punktu un 11 000 dolāru, turpretim sudraba medaļnieki Pļaviņš/Solovejs saņēma 450 punktu un 8000 dolāru.

Samoilovs pēc uzvaras organizatoriem teica, ka priecājas par izcīnīto pirmo vietu gan pašiem, gan Latvijai sezonas kopvērtējumā. Samoilovs pirms fināla šaubījies, vai spēs spēlēt, jo dienā iepriekšējās trīs spēles prasīja tik daudz spēka, ka krampji vilka visu ķermeni. Samoilovs pateicās vietējam medicīnas dienestam, kas palīdzēja viņam atgūt formu finālspēlei.

Savukārt Šmēdiņš pastāstīja, ka pēc zaudētā pirmā seta izdevās labāks turpinājums uzlaboto servju dēļ. Par izšķirošu apstākli pēdējā setā Šmēdiņš nosauca Soloveja mazāko pieredzi, jo ar dažām kļūdām pietika, lai pieredzējušākais pāris iegūtu pārsvaru, ko vēlāk vairs neizlaida.

Jau vēstīts, ka pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:0 (28:26, 21;14) uzvarēja brazīliešus Pedru Solbergu Salgadu/Brunu Šmitu, bet Pļaviņš/Solovejs vietu finālā nodrošināja ar panākumu 2:0 (21:18, 21:14) cīņā pret Čehijas duetu Pšemislu Kubalu/Janu Dumeku. Abi Latvijas pāri tikās arī pirmajā spēlē turnīrā, kad grupu kārtā pārāki bija Samoilovs/Šmēdiņš.

Vietu astoņu spēcīgāko pāru vidū Pļaviņš/Solovejs iepriekš sestdien nopelnīja ar uzvaru 2:0 (21:16, 24:22) pār Itālijas duetu Andreu Tomatisu/Aleksu Randžēri, bet vēlāk ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:18, 21:15) pārspēja arī ķīniešus Čenu Čeņu/Dzjaņu Li.

Savukārt Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīru sāka astotdaļfinālā ar pārliecinošu uzvaru 2:0 (21:12, 21:12) pār Francijas spēlētājiem Andiju Sesu/Eduāru Roulandsonu. Arī ceturtdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš neapstājās, trijos setos ar 2:1 (15:21, 21:18, 15:6) pieveicot dvīņubrāļus itāliešus Mateo un Paolo Ingroso.

Samoilovs/Šmēdiņs pirmo vietu rangā saglabātu arī gadījumā, ja pusfinālā zaudētu tuvākajiem sekotājiem Salgadu/Šmitam. Samoilovam/Šmēdiņam bija jātiek vismaz ceturtdaļfinālā, lai neatkarīgi no citu spēļu rezultātiem garantētu pirmo vietu pasaules rangā gada izskaņā.

Pļaviņš/Solovejs piektdien izslēgšanas pirmajā kārtā ar 2:0 (21:19, 21:19) uzvarēja venecuēliešus Enrikesu Džeksonu/Leonardu Čourio, turpretim Samoilovs/Šmēdiņš kā grupas kārtas uzvarētāji uzreiz tika astotdaļfinālā.

Turnīra balvu fonds vīriešiem ir 75 000 dolāru, bet ar papildu prēmijām tas sasniegs apmēram 120 000 dolāru.