Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz ceturtdaļfinālu pludmales volejbola Pasaules tūres posmā

Ar uzvaru Pasaules tūres "Open" kategorijas posma izslēgšanas turnīru piektdien Sočos, Krievijā, sāka Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuriem panākums astotdaļfinālā nodrošināja vietu turnīra spēcīgāko astoņu pāru vidū, liecina rīkotāju informācija. Neveiksmes astotdaļfinālā cieta Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš, kuri dalīja 9.vietu.

(papildināts ar abu pārējo Latvijas duetu zaudējumiem)
Samoilovs/Šmēdiņš vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru trijos setos 2:1 (19:21, 21:17, 15:11) pār baltkrieviem Aliaksandru Dzjadku/Aliaksandru Kavaļenku. Cīņā par vietu pusfinālā sestdien Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs Polijas pludmales volejbolisti Mihals Kadziola/Jakubs Šalankevičs.

Pļaviņš/Regža astotdaļfinālā ar 0:2 (18:21, 18:21) piekāpās mājiniekiem Oļegam Stojanovskim/Artjomam Jarzutkinam, kurus grupas kārtā uzvarēja Samoilovs/Šmēdiņš, turpretim Sorokins/Šmēdiņš ar 0:2 (20:22, 18:21) zaudēja Fransisko Tomasam/Sesaram Menendesam Ortego no Spānijas.

Gan Pļaviņš/Regža, gan Sorokins/Šmēdiņš sacensības noslēdza ar 240 punktu guvumu un 2000 dolāru naudas balvu.

Abi Latvijas sieviešu pludmales volejbola pāri piektdien zaudēja pirmajā izslēgšanas kārtā un ieguva dalītu 17.vietu. Astotdaļfinālu neizdevās sasniegt ne Lanai Sorokinai/Inesei Jursonei, ne Alisei Lecei/Martai Ozoliņai.

Lece/Ozoliņa ar 0:2 (11:21, 16:21) piekāpās mājiniecēm Marijai Prokopjevai/Anastasijai Barsukai, savukārt Sorokina/Jursone ar 0:2 (19:21, 13:21) atzina itāliešu Džūlijas Momoli/Gretas Čičolari pārākumu. Abi Latvijas sieviešu dueti nopelnīja pa 180 punktiem rangā un 1200 dolāru naudas balvu.

Latvijas pludmales volejbolistes Sočos cīņu sāka kvalifikācijā, kur aizvadīja pa vienai spēlei. Grupas kārtā abi dueti guva pa vienai uzvarai, ar ko pietika izslēgšanas turnīra sasniegšanai.

Savukārt visi trīs Latvijas vīriešu dueti grupu kārtā ieguva pirmās vietas un uzreiz tika izslēgšanas otrajā kārtā. Visās spēlēs grupā uzvarēja Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža, bet iepriekš kvalifikācijā spēlējušajiem Sorokinam/Šmēdiņam pirmo vietu grupā neliedza ieņemt arī vienā spēlē piedzīvots zaudējums.

Komandas, kas grupās nepalika pēdējās, iekļuva izslēgšanas turnīrā, turklāt grupu uzvarētāji uzreiz nonāca otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Turnīrā ar vīriešiem un sievietēm kopēju 150 000 dolāru balvu fondu var iekrāt arī punktus olimpiskās kvalifikācijas rangā.

Pludmales volejbolā prestižākie "Grand Slam" sērijas sacensības ir aizvadītas, taču līdz decembra vidum vēl notiks seši rangā zemāki "Open" kategorijas posmi, kā arī būs Pasaules tūres fināls Fortloderdeilā, ASV, septembra beigās, kur Latvijas spēcīgākais duets Samoilovs/Šmēdiņš nav ielūgti.