Samoilovs/Šmēdiņš pārliecinoši iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, kas risinās Nīderlandes pilsētā Hāgā, Latvijas spēcīgākais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien pusfinālā cīņā ar 2-0 (21:15, 21:15) uzvarēja Krievijas pludmales volejbolistus Konstantīnu Semjonovu un Iļju Lešukovu, kvalificējoties finālam, liecina organizatoru informācija. Fināls, kurā latvieši tiksies ar norvēģiem Andersu Berncenu Molu un Kristianu Sandli Serumu, tiešraidē plkst. 20.45 LTV7 un LSM.lv

Pirmajā setā rezultātu atklāja tieši Latvijas duets, taču vēlāk iniciatīvu pārņēma krievi. Tiesa gan, rezultātu izdevās izlīdzināt pie 6:6. Taču drīz pēc tam atkal Krievijas pludmales volejbolisti spēja izvirzīties vadībā.

Latvijas pludmales volejbolisti panāk izlīdzinājumu 6:6

Pie 8:8 spēles rezultāts izlīdzinājās, vēlāk Samoilovam izdevās labi trāpīt pa bumbu un izvirzīt Latvijas duetu vadībā, pēc kā Krievijas duets devās tehniskajā pauzē. Vēlāk spēle turpinājās punkts punktā.

Latvijas duets izvirzās vadībā 9:8

Seta beigu daļā Latvijas duets guva piecus punktus pēc kārtas, laužot spēles gaitu un saniknojot pretiniekus.

Samoilova lieliskais trāpījums izvirza Latviju vadībā 15:14

Pirmo setu Samoilovs.Šmēdiņš pārliecinoši uzvarēja ar 21:15.

Samoilovs/Šmēdiņš pārliecinoši uzvar pirmo setu

Otrā seta sākums viennozīmīgi pagāja Latvijas dueļa zīmē, ļaujot ar pamatīgu punktu pārsvaru izvirzīties vadībā.

Šmēdiņš gūst pirmo punktu otrajā setā

1:0

Pie 6:1 Krievijas sportisti pieprasīja tehnisko pārtraukumu.

Krievija pieprasa tehnisko pārtraukumu

Pēc tehniskā pārtraukuma Krievijas duelis uzreiz spēja samazināt punktu starpību. Latvieši gan pretiniekiem iniciatīvu neatdeva, turpinot lieliski spēlēt aizsardzībā un uzbrukumā. Arī šis sets uzvarēts ar rezultātu 21:15.

Lieliska serve Samoilovam

Pirms tam pirmie cīņu uzsāka otrais pusfinālistu pāris - Spānijas duets Pablo Erera un Adrians Gavira pret norvēģiem Andersu Berncenu Molu un Kristianu Sandli Serumu. Pirmajā setā pārāks bija norvēģu pāris, uzvarot ar 21:19. Otrā seta ievadā norvēģi viegli tika pie punktiem, bet vēlāk spēle labāk vedās spāņiem, bīstami pietuvojoties rezultāta izlīdzinājumam. Taču norvēģu nosvērtība ļāva uzvarēt arī šajā setā ar 21:16, mačā esot pārākiem ar 2-0 un iekļūstot finālā.

Pusfināla Erera/Gavira pret Molu/Serumu spilgtākās epizodes

Samoilovs/Šmēdiņš pusfinālā iekļuva ceturtdaļfinālā ar 2-1 (13:21, 22:20, 15:10) uzvarot mājiniekus Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu.