Samoilovs/Šmēdiņš Nīderlandē iekļūst «Grand Slam» turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Nīderlandē uzvarēja pirmajā spēlē "Grand Slam" sērijas turnīra izslēgšanas kārtā un iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfināli un pusfināli Hāgā risināsies sestdien.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš astotdaļfinālā divos setos pārspēja čīliešus Estebanu Grimaltu/Marko Grimaltu - 2:0 (22:20, 21:19). Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas dueta pretinieki būs brazīlieši Emanuels Regu/Pedru Salgadu.

Iepriekš grupas turnīrā Latvijas volejbola duets pieveica Austrijas pāri Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu (2:0) un čehus Robertu Kufu/Janu Dumeku, bet zaudēja amerikāņiem Džeikobam Gibam/Keisijam Patersonam (1:2).

Samoilovs/Šmēdiņš kā grupas uzvarētāji uzreiz iekļuva otrajā izslēgšanas kārtā jeb astotdaļfinālā, savukārt pārējie divi dueti, kas nepalika pēdējā vietā, tika pirmajā izslēgšanas kārtā.

Sezonā sestais "Grand Slam" posms, kur vīriešu un sieviešu konkurencē dalībnieki cīnās par viena miljona dolāru balvu fondu, beigsies svētdien. Kvalifikāciju Hāgā nepārvarēja Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs, kuri zaudēja vienīgajā spēlē par iekļūšanu pamatsacensībās.