Samoilovs/Šmēdiņš ielaužas Eiropas pludmales volejbola čempionāta pusfinālā

Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Nīderlandes pilsētā Hāgā trīs setos ar 2:1 uzvarēja ceturtdaļfināla spēlē pret mājiniekiem Aleksandru Brouveru/Robertu Mēvsenu un iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā.

Pirmajā setā ar 21:13 pārāks bija Nīderlandes duets, bet otrajā setā Latvijas duets revanšējās 22:20 un izšķirošajā setā ar 15:10 nodrošināja vietu pusfinālā. Spēlē par vietu finālā Samoilovs/Šmēdiņš svētdien tiksies ar Krievijas pludmales volejbolistiem Konstantīnu Semjonovu/Iļju Ļešukovu. Otru finālistu noskaidros Spānijas dueta Pablo Ereras/Adriana Gaviras spēlē pret norvēģiem Andersu Berncenu Molu/Kristianu Sandli Serumu.

Aleksandra Samoilova sitiens iestrēgst blokā

Pirmā seta vidū izpaudās mājinieku pārākums pie tīkla, Mēvsenam vairākkārt sekmīgi nospēlējot blokā. Savukārt latviešu serves bieži bija neprecīzas vai arī neradīja pretiniekiem sarežģījumus. Nīderlandes pāris pārsvaru pieaudzēja līdz 14:8 un droši aizvadīja pirmo setu līdz uzvarai.

Latvijas komanda spēles pauzē apspriež cīņas gaitu

Veiksmīgāk Latvijas pāris sāka otro setu, vairs neļaujot mājiniekiem tikt pie viegliem punktiem. Ieguvuši 8:5 pārsvaru, latvieši turējās vadībā un enerģiski apspriedās arī tehniskās pauzes laikā.

Strīdīgā epizodē tiesnesis labvēlīgs mājiniekiem

Nīderlandes duets vēl spēja panākt neizšķirtu (17:17) un strīdīgā situācijā tiesnesis seta galotnē piešķīra punktu mājiniekiem, kuri samazināja deficītu līdz 19:20 un spēja turpinājumā vēlreiz rezultātu līdzsvarot. Seta galotnē pārāki tomēr bija Latvijas pludmales volejbolisti.

Latvijas duets trešajā setā nodrošina uzvaru

Izšķirošajā setā Latvijas pāris vairs nebija apturams, veiksmīgi izmantojot laukuma saimnieku kļūdas un nostiprinoties vadībā.

Otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs zaudēja astotdaļfinālā un čempionātu noslēdza dalītā 9.vietā

Eiropas čempioni vīriešu konkurencē kļūs zināmi svētdien, kad risināsies arī pusfināli.