Samoilovs/Šmēdiņš pēc zaudējuma olimpiskajiem vicečempioniem Horvātijā dala 9.vietu

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Horvātijā zaudēja olimpiskajiem vicečempioniem itāliešiem Paolo Nikolai/Danielem Lupo Pasaules tūres pieczvaigžņu posma astotdaļfinālā un turnīru noslēdza dalītā 9.vietā, liecina organizatoru informācija.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas spēcīgākais pāris trijos setos ar 1:2 (12:21, 21:14, 11:15) cieta neveiksmi pret duetu, kas pērn ieguva sudrabu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Dalība astotdaļfinālā Samoilovam/Šmēdiņam nodrošināja 360 punktu pasaules rangā un 8000 dolāru no turnīra 600 000 dolāru kopējā balvu fonda.

Iepriekš izslēgšanas pirmajā kārtā Latvijas pāris pārspēja Vācijas pludmales volejbolistus Lorencu Šīmanu/Juliusu Toli (2:0) un revanšējās par zaudējumu pirms nedēļas Eiropas čempionāta posma ceturtdaļfinālā Austrijā. Grupā Samoilovs/Šmēdiņš uzvarēja mājiniekus Krešimiru Karaulu/Marinu Jerčiču (2:0), piekāpās grupas uzvarētājiem austriešiem Klemensam Dopleram/Aleksandram Horstam (1:2), kā arī uzveica krievus Oļegu Stojanovski/Artjomu Jarzutkinu (2:0) un ieņēma otro vietu. Grupas uzvarētāji uzreiz iekļuva izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji nonāca izslēgšanas pirmajā kārtā.

Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža trešdien zaudēja izšķirošajā kvalifikācijas spēlē un pamatsacensībās neiekļuva.

Turnīrs Porečā beigsies svētdien, kad vīriešiem paredzēti pusfināli un spēles par medaļām.

Pasaules tūres jaunajā sezonā visiem turnīriem piešķirta no vienas līdz piecām ranga kategorijas zvaigznēm. Kopumā tūrē septiņos mēnešos paredzēti 26 turnīri 20 valstīs, pludmales volejbolistiem pretendējot uz kopēju 6,35 miljonu dolāru balvu fondu.