Samoilovs/Šmēdiņš ar uzvaru pabeidz Eiropas čempionāta grupu kārtu

Latvijas spēcīgākie pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Austrijā uzvarēja pēdējā grupas spēlē Eiropas čempionāta posmā, kur cīņu turpinās ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Abās spēlēs pamatsacensībās sievietēm zaudēja Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Grupas kārtu Samoilovs/Šmēdiņš noslēdza ar uzvaru 2:0 (21:16, 21:17) pār norvēģiem Matiasu Berntsenu/Kristianu Sērumu. Vēlāk sestdien risināsies arī ceturtdaļfināli, kur Latvijas dueta pretinieki būs vācieši Lorencs Šīmans/Jūliuss Tole, bet pusfināli un spēles par godalgām paredzētas svētdien.

Jau vēstīts, ka galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš pirmajā spēlē uzvarēja mājiniekus Florianu Šneceru/Danielu Milneru (2:1).

Iepriekš kvalifikāciju pārvarējušās Graudiņa/Kravčenoka pamatturnīra pirmajā spēlē zaudēja ar pirmo numuru izliktajām vācietēm Šantālai Laborērai/Jūlijai Zūdei (0:2), bet izšķirošajā spēle par vietu ceturtdaļfinālā piekāpās krievietēm Jevgēņijai Ukolovai/Anastasijai Barsukai (0:2). Graudiņa/Kravčenoka turnīru noslēdza dalītā 9.vietā.

Gan vīriešiem, gan sievietēm divas no grupas trim komandām nonāca ceturtdaļfinālā.

Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža ceturtdien zaudēja kvalifikācijas izšķirošajā otrajā kārtā un pamatturnīrā netika. Samoilovam/Šmēdiņam dalība pamatturnīrā bija nodrošināta bez dalības kvalifikācijā.

Eiropas čempionātā pēc trim regulārās sezonas posmiem augusta vidū Jūrmalā risināsies finālposms. Bādenē turnīrs beigsies svētdien.