Samoilovs/Šmēdiņš ar uzvaru sāk Eiropas pludmales volejbola čempionāta posmu

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Austrijā uzvarēja pirmajā spēlē Eiropas čempionāta posmā, kas pamatturnīrā sākās ar grupu kārtu, liecina rīkotāju informācija. Ar zaudējumu pamatsacensības sievietēm sāka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš trijos setos ar 2:1 (20:22, 24:22, 15:9) uzvarēja mājiniekus Florianu Šneceru/Danielu Milneru, bet nākamo un pēdējo spēli grupā aizvadīs sestdien pret norvēģiem Matiasu Berntsenu/Kristianu Sērumu.

Turpretim kvalifikāciju pārvarējušās Graudiņa/Kravčenoka pamatturnīra pirmajā spēlē ar 0:2 (14:21, 11:21) zaudēja ar pirmo numuru izliktajām vācietēm Šantālai Laborērai/Jūlijai Zūdei. Latvietēm izšķiroša spēle par vietu ceturtdaļfinālā būs nākamā tikšanās piektdien ar krievietēm Jevgēņiju Ukolovu/Anastasiju Barsuku.

Gan vīriešiem, gan sievietēm divas no grupas trim komandām nonāks ceturtdaļfinālā.

Savukārt Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža ceturtdien zaudēja kvalifikācijas izšķirošajā otrajā kārtā un pamatturnīrā netika. Samoilovam/Šmēdiņam dalība pamatturnīrā ir nodrošināta bez dalības kvalifikācijā.

Eiropas čempionātā pēc trim regulārās sezonas posmiem augusta vidū Jūrmalā risināsies finālposms. Bādenē turnīrs beigsies svētdien.