Samoilovs un Šmēdiņš samierinās ar Eiropas sudrabu

Svētdien Nīderlandē notiekošajā Eiropas čempionāta pludmales volejbolā finālā Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piekāpās ar 0-2 (17:21, 13:21) norvēģiem Andersam Berncenam Molam un Kristianam Sandli Serumam, samierinoties ar sudraba godalgu. Norvēģi, kuri pēc 20 gadu pārtraukuma bija tikuši finālā, uzreiz arī izcīnīja Eiropas čempionu titulu.

Pirmā seta ievadā latvieši prasmīgi spēja izmantot norvēģu kļūdas un izvirzīties vadībā.

Norvēģi kļūdās, Latvijas duets uz brīdi izvirzās vadībā

Taču spēles gaitā jaunība ņēma virsroku, un vadībā izvirzījās tieši Mols un Serums.

Tehniskais pārtraukums pēc Latvijas pāra nonākšanas iedzinēju lomā

Samoilovs nespēja tikt galā ar norvēģu servēm, kā arī norvēģu bloki latviešiem nebija pārvarami. Tie arī bija galvenie iemesli, kādēļ latvieši pirmajā setā piekāpās ar 17:21.

Kļūdās Šmēdiņš, un Latvija zaudē setu

Arī otro setu labi iesāka tieši norvēģi. Lai gan Samoilovs/Šmēdiņš spēja pietuvoties, taču vadībā izvirzīties neizdevās.

Kļūdas noved pie punktu zaudējuma

Lielisks bloks Samoilovam

Nespējot pārvarēt norvēģus, latvieši kļuva aizvien satrauktāki. Šāds satraukums rezultējās arī kļūdās, piemēram, servē.

Samoilova kļūda servē

Atrast risinājumu, kā salauzt spēles gaitu un vismaz līdzvērtīgi stāties pretim augumā raženajiem Molam un Serumam, neizdevās. Norvēģi turpināja pierādīt, ka pludmales volejbolā ir dzimušas jaunas zvaigznes. Tādēļ arī likumsakarīgs zaudējums setā ar 13:21, un zaudēts arī fināls.

Norvēģu pludmales volejbolisti tiek pie galvenās trofejas

Pēc spēles Samoilovs atzina, ka pretinieki ir bijuši spēcīgi un Latvijas duets nav varējis viņiem neko padarīt. Savukārt Šmēdiņš ironiski noteica, ka Latvijas pāris jau vairākus gadus spēlējis finālā, taču uzvara gājusi secen.

Pēcspēles intervijas

Pirms izšķirošās finālspēles tika aizvadīta cīņa par bronzu. Par bronzas medaļām cīnījās Krievijas pāris Konstantīns Semjonovs un Iļja Ļešukovs, kuri pusfinālā ar 0-2 piekāpās Samoilovam Šmēdiņam. Viņiem pretim stājās Spānijas pludmales volejbolisti Pablo Erera un Adrians Gavira, kuri pusfinālā ar 0-2 piekāpās norvēģiem Molam un Serumum.

Bronzas fināla spilgtākās epizodes

Bronzas duelī pārāki izrādījās Spānijas pludmales volejbolisti, kuri ļoti sīvā cīņā ar 2-1 (21:17, 13:21, 15:12) uzveica Semjonovu/Ļešukovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti