Samoilovs: Mēs spēlējam ar lielu atbildību

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien triumfēja Argentīnas pilsētā Korrjentesā notiekošajā "Grand Slam" turnīrā. Tā ir otrā reize, kad kādam Latvijas duetam izdodas uzvarēt "Grand Slam" līmeņa turnīros. Pirmo reizi to pērnā gada rudenī pēc Londonas olimpiskajām spēlēm Polijā izdarīja Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš.

Laukumā atraktīvais un bagātīgā matu cekula īpašnieks Aleksandrs Samoilovs ticis pie iesaukas „Karalis Lauva”. Augumā raženais, 1,95 cm garais Samoilovs allaž atvērts mēdiju pārstāvjiem, un arī šoreiz nebija ilgi jāpierunā, lai par saviem iespaidiem pastāstītu arī Latvijas Radio klausītājiem.

„Man Amerikas kontinenti ir veiksmīgi – Brazīlijā es ‘vinnēju’ junioros, labi rezultāti bijuši Kanādā un citur. Argentīnā visi runā spāniski, es arī runāju spāniski, savam priekam padejoju arī salsu – tad visi skatītāji bija sajūsmā,” atceras Samoilovs.

Aleksandram Samoilovam jau ir divu olimpisko spēļu pieredze - Pekinā kopā ar Mārtiņu Pļaviņu izcīnīta devītā vieta, bet Londonā ar Ruslanu Sorokinu - dalīta devītā. Tūdaļ pēc spēlēm pajuka olimpiskais bronzas duets MārtiņšPļaviņš/Jānis šmēdiņš, un toreiz daudzus pārsteidza ziņa, ka Šmēdiņš karjeru turpinās ar Aleksandru Samoilovu.

Svētdienas triumfs Argentīnas pilsētā Korrjentesā, kad mūsu pludmales volejbola pāris "Grand Slam" turnīra finālā pieveica amerikāņus Gibu/Rozentālu bija patīkams pārsteigums. Samoilovs ar savu emocionālo spēli iekaroja līdzjutēju simpātijas, labi nospēlēja blokā. Turpinot spēlēt prakstiski bez kļūdām, Šmēdiņš labi uzcēla Samoilovam, kurš tad arī ar skaistu sitienu guva uzvaru nesošo punktu.

„Jānim pēdējos gados ir ļoti labi rezultāti, nosacīti viņš ir līderis mūsu komandā. Man tā ir papildus motivācija. Visi tagad spēlē uz mani, no manis atkarīgs, kā komanda nospēlē. Visi saka – izjauca pāri… Mēs par to jau runājām iepriekš. Jā, ir daudzveidība, mēs spēles laikā daudz ko mainām, nianses, kas ir ļoti svarīgi,” stāsta Samoilovs.

Aleksandrs Samoilovs no Argentīnas mājās atgriezās viens - viņa pārinieks Jānis

Šmēdiņš ir devies uz Brazīliju, kur šonedēļ startē Pasaules kausa finālturnīrā kopā ar savu bijušo komandas biedru Mārtiņu Pļaviņu un jau guvis izcilu uzvaru. Šis ir vairākkārtīgi pārceltais Pasaules kausa fināls, kurā valsts cīnās pret valsti, un kurā Latvijas vīriešu dueti pagājušajā gadā izcīnīja tiesības piedalīties jau kontinentālajā fāzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti