Samoilovs: Beidzot Latvija ir pasaules virsotnē!

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Dienvidāfrikā iekļuva Pasaules kausa sezonas noslēguma posma ceturtdaļfinālā un garantēja pirmo vietu gada rangā, liecina rīkotāju informācija. "Beidzot Latvija ir pasaules virsotnē," pēc panākuma priecājās Samoilovs. Otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs turnīrā jau tika līdz pusfinālam.

Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīru sāka astotdaļfinālā ar pārliecinošu uzvaru 2:0 (21:12, 21:12) pār Francijas spēlētājiem Andiju Sesu/Eduāru Roulandsonu. Pļaviņš/Solovejs vietu astoņu spēcīgāko pāru vidū nopelnīja ar uzvaru 2:0 (21:16, 24:22) pār Itālijas duetu Andreu Tomatisu/Aleksu Randžēri, bet vēlāk ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:18, 21:15) pārspēja ķīniešus Čenu Čeņu/Dzjaņu Li.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā saņemtie 300 punkti ļaus Samoilovam/Šmēdiņam saglabāt pirmo vietu rangā arī gadījumā, ja viņi izstāsies nākamajā spēlē, bet galvenie konkurenti brazīlieši Pedru Solbergs/Brunu Šmits uzvarēs turnīrā un saņems 500 punktu.

Šmēdiņš rīkotājiem atzina, ka bija nedaudz neierasta sajūta, jo astotdaļfināla spēle bija ļoti svarīga. "Aizvadījām labu spēli, un francūžiem nebija iespēju mūs noķert. Visu laiku bijām vadībā," teica Šmēdiņš. "Tagad varam atslābināties un nospēlēt kādas jaukas spēles," viņš piebilda.

Savukārt Samoilovs pastāstīja, ka bijis ļoti satraucies, jo redzējis, cik labi spēlē Solbergs/Šmits, un brazīliešu izredzes uzvarēt turnīrā ir ļoti lielas. "Tādēļ bijām ļoti koncentrējušies uz šo spēli. Kad ir stress, nevari spēlēt ļoti pārliecinoši, taču šodien mēs spēlējām patiešām labi," viņš uzsvēra.

Cīņā par vietu pusfinālā Šmēdiņa/Samoilova pretinieki būs itālieši brāļi Mateo un Paolo Ingroso.

Pļaviņš/Solovejs piektdien izslēgšanas pirmajā kārtā ar 2:0 (21:19, 21:19) uzvarēja venecuēliešus Enrikesu Džeksonu/Leonardu Čourio, turpretim Samoilovs/Šmēdiņš kā grupas kārtas uzvarētāji uzreiz tika astotdaļfinālā. Samoilovam/Šmēdiņam bija jātiek vismaz ceturtdaļfinālā, lai neatkarīgi no citu spēļu rezultātiem garantētu pirmo vietu pasaules rangā gada izskaņā. Sezonas pēdējā posmā Šmēdiņš/Samoilovs ir izlikti ar trešo numuru.

Turnīra balvu fonds vīriešiem ir 75 000 dolāru, bet ar papildu prēmijām tas sasniegs apmēram 120 000 dolāru. Visas turnīrā atlikušās spēles aizvadīs sestdien.